Новини

Якщо медзаклади братимуть гроші з пацієнтів, їх залишать без фінансування

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

МОЗ повідомляє, що проблему з корупцією має вирішувати місцева влада. Якщо не зможуть – розриватимуть контракт із медзакладами.

«Це буде проблемою місцевої влади, якщо в них є така поліклініка, яка, отримуючи гарне фінансування з держбюджету, продовжує брати кошти з пацієнтів. Місцевій владі доведеться вживати заходів. Наприклад, звільняти головного лікаря та звертатися до Служби з проханням продовжити контракт», — заявляє заступник міністра Павло Ковтонюк.

Фактично всі кошти на фінансування галузі вже передані до Національної служби здоров’я України, з якою поступово підпишуть договори медичні установи. Ці ж договори стануть інструментом для регулювання та покарання: якщо договір буде розірвано в односторонньому порядку за ініціативою НСЗУ, то медзаклад залишиться без коштів для існування.

В 2019 тарифні сітки скасують і лікарі самі будуть «виторговувати» собі зарплати

«Місцева влада може звільняти головного лікаря та звертатися до Служби з проханням продовжити контракт. Або місцева влада буде змушена самостійно утримувати таку поліклініку. Ми не будемо платити за корупцію, за те, щоб з пацієнтів брали гроші», — роз’яснює заступник міністра.

З одного боку, в такий спосіб у МОЗ планують створити прозорі умови для роботи медичних установ через чітке регулювання з фінансовою мотивацією. З іншого — нова система фінансування галузі за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» має запрацювати лише з 1 липня. Медичні працівники досі не отримали гідні зарплати, які мали б зменшити кількість випадків отримання неправомірної вигоди.

Експерти ООН прогнозують скорочення населення України до 36,4 мільйонів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook