Новини

Медзаклади первинки, які підписали договір з НСЗУ за 4 місяці отримали понад 1,5 млрд гривень

Директор НСЗУ Олег Петренко повідомив, що за новою фінансовою системою «Гроші йдуть за пацієнтом» кошти за надання медичних послуг отримують вже половина медзакладів первинки.

Загалом мова йде про 1200 закладів охорони здоров’я первинної ланки з усіх регіонів України. При цьому кількість приватних медзакладів, які підписали договір з НСЗУ на надання медпослуг населенню не перевищує 10 відсотків.

«Національна служба здоров’я почала свою роботу реально у квітні місяці. Пророблено величезну роботу. У першу хвилю, яка відбувалася наприкінці травня — початку червня, увійшло не так багато медичних закладів — 161. Тоді не увійшли в реформу Волинська, Тернопільська, Луганська області, Сумська область. Відповідно ці області в першу хвилю, за липень-серпень і вересень не отримували кошти від НСЗУ. Медзаклади, що уклали договори першими, вже отримали від нас більші кошти, іноді вдвічі більше, ніж за субвенцією», — розповідає Олег Петренко.

За словами директора НСЗУ, нова система фінансування дозволила ряду медзакладів з різних регіонів України, дозволила суттєво збільшити заробітну платню сімейним лікарям, терапевтам та педіатрам за підписані з населення декларації.

З 2019 року НСЗУ керуватиме урядовою програмою «Доступні ліки»

«Досвід багатьох міст і містечок, зокрема Червонограда, Овруча, Бахмута, Селідового та багатьох-багатьох інших, виявив, що за 2-3 місяці можна підняти оплату праці лікарів вдвічі, а то й втричі», — повідомив Петренко.

Гройсман: Лікарі почали отримувати збільшені в два-три рази зарплати: Було 5-6 – стало 16-18 тис.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook