Починаючи з 2019 року державне фінансування медзакладам первинної ланки за пацієнтів, які не ще не обрали лікаря та не підписали декларацію зменшиться з 240 грн на рік до 120 і виділятиметься лише до 1 липня.
При цьому відносини між пацієнтами та медичними закладами первинної ланки до липня 2019 року ніяк змінюватись не будуть. Пацієнт зможе безоплатно отримувати медичні послуги в закладах охорони здоров’я на загальних засадах.
«Сума, яка виділяється на цих пацієнтів до кінця 2018 року, становить 240 гривень. З наступного року такі червоні списки теж будуть фінансуватися, але до 1 липня. І виділятися на таких пацієнтів в 2019 році буде 120 гривень», — пояснює зміни в роботі первинки менеджер медичної групи Реанімаційного пакету реформ Світлана Бубенчікова.
МОЗ: Українці вдвічі рідше дають хабарі та «подяки» медичним працівникам
Зміна в фінансуванні первинки за пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем, в пергу чергу обумовлені стартом реформи на вторинній ланці, де також поступово впроваджуватимуться певні зміни в системі фінансуванні.
В той же час, реформа на первинці вже створила умови для конкуренції, як серед лікарів, так і серед медзакладів. Саме це та постійне підвищення якості надання медичної допомоги має пришвидшити процес підписання декларацій між лікарями та пацієнтами, а коли цей процес закінчиться, рівень фінансування медзакладів тільки збільшуватиметься за рахунок встановлених тарифів за підписані декларації.
МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи
Комментировать