Новини

Оптимізація медзакладів: зайве не купуватимуть, а «зайвих» — звільнять

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Голова НСЗУ Олег Петренко повідомив, що оптимізація системи охорони здоров’я буде проведена у найбільш економічно обґрунтований спосіб.

«Якщо якийсь заклад неефективно утримує багато людей, закуповує те, що не потрібно, не відповідає функціям, то заклад буде вимушений оптимізувати цю структуру. Наприклад, умовно, в лор-відділенні є 12 лікарів, з яких пацієнти йдуть лише до двох. Тоді, врешті-решт, нормальний керівник подумає, що може вистачити й цих двох», — наводить приклад директор НСЗУ.

Дійсно, питання щодо неефективного використання державних коштів у медичних установах України підіймалося неодноразово. МОЗ вбачає можливість виправлення цієї ситуації у впровадженні системи «гроші йдуть за пацієнтом». Таким чином, фінансування отримуватимуть виключно ті лікарі, до яких дійсно йдуть пацієнти. Утримання лікарів, які працюють без навантаження, стане просто неможливим.

Голова НСЗУ: Новим законом передбачено збільшення зарплати лікарів з 2020 року

Водночас у МОЗ нагадують, що окрім державного фінансування, заклад може отримувати кошти на утримання лікарів від місцевої влади. Відповідні перемовини має вести керівництво лікарні.

МОЗ надало медикам рекомендації щодо пошуку свого сімейного лікаря

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook