Новини

Медсестер-бакалаврів навчать лікувати психічні травми

За підтримки Посольства Канади в Україні у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського розпочато реалізацію проекту «Сестринська ініціатива – медсестри щодо полегшення психічної травми».

Головна його мета полягає у впровадженні нових освітніх стандартів, клінічних процедур та організаційних моделей у дисципліну «Сестринська справа в психіатрії», особливо в напрямку лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Він розроблений, щоб стати невід’ємною частиною розширеної національної програми підготовки медсестер-бакалаврів. Завдяки реалізації проекту підвищиться здатність надавати допомогу цільовим групам пацієнтів в Тернополі і інших пілотних регіонах у боротьбі з короткостроковими і довгостроковими впливами психічної травми/ПТСР, нанесеної бійцям АТО та членам їхніх сімей військовим конфліктом і насильством.

Ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда розповів, що цей пілотний проект уже навесні 2016 року буде впроваджено у всіх медичних коледжах України.

«Перші медсестри з навичками роботи з пацієнтами з посттравматичним синдромом отримають диплом про завершення навчання через рік. Щодо лікарів, то це дальша перспектива. Оскільки Україні такі фахівці потрібні вже, то керівництво ТДМУ звертатиметься до колег з Канади щодо надання допомоги у підготовці уже практикуючих лікарів для роботи з такими пацієнтами, — відзначив М. Корда. — Наприкінці січня – початку лютого наступного року плануємо організувати всеукраїнську конференцію за підтримки Міністерства охорони здоров’я України з метою детально обговорити особливості реалізації цього проекту».

Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук відзначив не лише методичну, але фінансову підтримку цього проекту в Україні: «Включення навчального курсу щодо лікування посттравматичного синдрому в підготовку медсестер є важливою ініціативою в умовах сучасної України. Враховуючи кваліфікацію фахівців ТДМУ і його тривалу співпрацю з вищими навчальними закладами Канади, ми надаємо 240 (15 тисяч доларів) тисяч на впровадження такого курсу», — зазначив він.

Тернопільський державний медичний університет висловлює подяку у допомозі підготовки такого курсу колегам Університету імені Гранта МакЮена (MacEwan University) (Едмонтон), Українському центру засобів та розвитку (Ukrainian Resource and Development Centre), який входить до складу університету. Особливо вдячні громадським організаціям Канади, котрі допомогли в розробці навчальних матеріалів, зокрема Канадсько-українській фундації (Canada Ukraine Foundation) та Українській фундації вищої освіти (Ukrainian Foundation for College EducationE). Окрім того, окрему подяку адміністрація вишу висловлює Посольству Канади в Україні та Канадському фонду місцевих ініціатив (Canada Fund for Local Initiatives) за підтримку проектної пропозиції, що дасть можливість розповсюдити досвід пілотування курсу на інші регіони України. Вдячні і за співпрацю партнеру в цьому проекті – громадській організації «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій».

Читайте також:Законопроект «Про психіатричну допомогу» підвищує рівень захисту прав осіб, визнаних недієздатними, — Олександра Павленко

Комментировать

Нажмите для комментария