Вибір редакції Новини

Медпрацівники скаржаться щодо примушування переходити на неповну ставку

Медпрацівники скаржаться

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький спрямував понад 30 депутатських звернень щодо примушування медиків переходити на неповну ставку.
Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

За словами Радуцького, до Комітету та йому особисто продовжують надходити повідомлення з регіонів, в яких медпрацівники скаржаться на тиск з боку керівництва медзакладів.

«У більшості випадків медичні працівники стверджують, нібито головний лікар змушує їх писати заяву на перехід на неповну ставку, у разі відмови – обіцяє звільнити або створити нестерпні умови праці», – йдеться в повідомленні.

У своєму дописі Радуцький повідомив про звернення, в якому йдеться про те, що ніби очільник Департаменту охорони здоров’я однієї з областей дав вказівку директорам медзакладів переводити людей на 0,75 та 0,5 ставки. За словами Голови парламентського Комітету, в його розпорядженні є диктофонний запис розмови з керівником однієї з лікарень.

Радуцький запевнив, що Комітет і він особисто будуть реагувати на кожен сигнал, але є умова – інформація має надходити від людей, які реально працюють у медичному закладі. Анонімні звернення розглядати не будуть, але обіцяють не розголошувати прізвищ авторів звернення.

Голова Комітету також повідомив, що направив депутатські звернення до МОЗ, Держпраці та головам обласних держадміністрацій щодо перевірок викладених у зверненнях від людей фактів у закладах Полтавської, Житомирської, Чернівецької, Тернопільської, Чернівецької, Чернігівської, Івано-Франківської, Черкаської, Вінницької, Волинської, Київської, Рівненської, Сумської, Харківської областей.
Також у дописі Радуцький скаржиться на позицію Держпраці. За його словами, для проведення перевірки ця установа вимагає особисте звернення медика або його депутатський запит, оголошений у сесійній залі Верховної Ради.

«Насправді, чиновники не мають підстав для висунення подібних вимог, але, як бачимо, комусь дуже хочеться погратись у бюрократію. Якщо Держпраці не погодиться провести перевірки фактів у моїх зверненнях, буду порушувати це питання на рівні Уряду», – запевнив Радуцький.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария