«Ми за свою страховку виплачуємо 200 евро на рік. Що насправді є нічим в порівнянні, якщо людина потрапила в лікарню.»
Продовжуємо наповнювати новими і цікавими історіями рубрику «Наші за кордоном» і на цей раз розповісти читачам Медпросвіти про всі секрети і особливості медицині в Бельгії погодилася наш експерт — Ольга Ферпланке.
Отже я вже 4-й рік проживаю у Бельгії. Чому поїхала до Бельгії? А тому що хотіла побачити світ, хотіла побачити, як живуть люди у Європі.
І як найлегший варіант – було їхати по програмі Au Pair. Це тури для життя в Host family – це такий тип проживання під час яких треба доглядати за дітьми, вчити їх англійської, допомагати з виконанням домашнього завдання, ну і звісно заповнювати їх вільний час всякими розважальними моментами.
А в свій вільний час я подорожувала по Європі( Німеччина, Голландія, Іспанія, Франція, Італія, Норвегія)
Ця програма Au Pair розрахована на один рік. Але в Бельгії я познайомилася з своїм майбутнім чоловіком. Ми одружилися і тепер маємо маленького сина.
Ось таким чином я залишилася в Бельгії – країні шоколаду, картоплі фрі і дощів.
Так як за цей час я встигла пізнати багато нюансів з місцевої медицини, тому можу залюбки поділитися цією інформацією з читачами Медпросвіти.
Поліклініка. Як відбувається запис до лікаря. Скільки необхідно чекати своєї черги, щоб потрапити до фахівця?
Якщо людина захворіла, то вона йде відразу до сімейного лікаря. Тут в Бельгії, кожен має свого сімейного лікаря. Деякі лікарі приймають лише за записом. Деякі мають годину, коли всі можуть приходити і чекати в черзі. Терапевти не знаходяться в поліклініці. Вони зазвичай мають окрему практику.
Яка вартість прийому у терапевта (сімейного лікаря)?
Кожен візит коштує 25 евро. Якщо лікар відвідував вдома, тоді це коштує 35 евро. Але всі люди тут застраховані. І страховка виплачує певний відсоток.
Наприклад: Я отримую завжди 15-17 евро назад з 25.
Якщо людина не застрахована, то вона виплачує всі 100% за кожен візит.
Наприклад: Ми за свою страховку виплачуємо 200 евро на рік. Що насправді є нічим в порівнянні, якщо людина потрапила в лікарню.
Якщо випадок важкий, на увазі якщо людина дійсно хвора, то сімейний лікар сам дзвонить до спеціаліста і тоді можна дуже швидко потрапити на прийом. В інших випадках сімейний лікар дає номер телефону і ви самі телефонуєте щоб назначити дату візиту.
Якщо необхідно здати аналізи або пройти додаткове обстеження, необхідно знову на нього самостійно записуватися і чекати своєї черги, або направлення видає лікар?
Саме сімейний лікар дає направлення до спеціаліста. Вони беруть аналізи і відправляють до лабораторії. І вони ж всі отримані результати доносять до пацієнтів.
Лікарняний. Які особливості отримання лікарняного в Бельгії? Чи покриває страхування лікарняний?
Якщо людина хвора і не може йти на роботу то вона телефонує спершу на роботу, щоб повідомити про її відсутність, потім йде до сімейного лікаря бере справку і несе її на роботу.
48 годин людина має щоб справка потрапила на роботу. Лікарняний покривається повністю роботою. Тобто підприємство повністю оплачує 2 тижня лікарняного. Якщо довше ніж 2 тижня хворий, тоді страхова компанія виплачує, але не 100% а приблизно 70%. Чим довше хворієш, тим відсоток нижчий. Якщо людина не застрахована то вона нічого не отримує.
Зі справками тут дуже сурова ситуація. Якщо в справці зазначено, що ви не можете виходити з дому і вас хтось з роботи побачив на вулиці чи в магазині, то ваш начальник має повне право вислати вам попереджувальний лист. Якщо ви отримуєте три таких листи — тоді ви звільнені.
У наступному матеріалі ви дізнаєтесь про особливості роботи місцевої невідкладної допомоги.
З найкращими побажаннями — Ольга Ферпланке
Інтерв’ю підготувала — Наталя Вітько
Комментировать