Юридична консультація

Медико-правова спільнота обговорила проблеми і перспективи правового забезпечення професійної діяльності медичних працівників

Звіт про проведення 14 червня 2012 року в Міністерстві охорони здоров’я України Круглого столу«Правове забезпечення професійної діяльності медичних працівників: проблеми та рішення».

Напередодні Дня медичного працівника, 14 червня 2012 року, в Міністерстві охорони здоров’я України відбувся Круглий стіл «Правове забезпечення професійної діяльності медичних працівників: проблеми та рішення». Організаторами заходу виступили Міністерство охорони здоров’я України, Громадська Рада МОЗ України, Інститут медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України та ВГО «Українська медико-правова асоціація».

KS_1

Учасники заходу звернули увагу на сучасний стан та перспективи удосконалення правового забезпечення професійної  діяльності медичних працівників.

Заступник директора Департаменту правового забезпечення та міжнародної діяльності Міністерства охорони здоров’я України Олександр Морачовпроаналізував зміни у нормативно-правововому регулюванні медичної діяльності, спрямовані на покращення якості медичної допомоги в Україні та підвищення рівня захищеності прав пацієнтів і медичних працівників. Міністерство охорони здоров’я України взяло участь у розробці змін до низки законів – як тих, що безпосередньо регулюватимуть надання медичної допомоги, так і тих, що визначатимуть певні аспекти медичної і фармацевтичної діяльності, наприклад, зміни до Закону України «Про рекламу». Як відзначив О.Морачов, протягом року було заюстовано близько 1500 наказів МОЗ України.

Заступник Голови Громадської Ради МОЗ України, директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України Радмила Гревцова продовжила розмову про досягнення, проблеми і перспективи правового забезпечення діяльності медичних працівників в умовах перетворень у системі охорони здоров’я. Вона особливо відзначила важливість для професійної діяльності лікарів затвердження індикаторів якості медичної допомоги. Розглядаючи стан реалізації права медичних працівників на впровадження сучасних досягнень медичної та фармацевтичної науки і практики, Р.Гревцова підкреслила необхідність удосконалення правового регулювання проведення клінічних випробувань лікарських засобів та інших медико-біологічних експериментів за участю людини. Вона наголосила на тому, що належний захист професійних прав медичних працівників є передумовою захищеності прав пацієнтів.

Доцент Академії Державної податкової служби України, керівник медичного центру, лікар Петро Лівакзвернув увагу на необхідність чіткого законодавчого визначення механізмів забезпечення прав пацієнтів і медичних працівників.

Голова Правління ВГО «Українська медико-правова асоціація» Зоряна Черненко, яка очолює комісію з реформування системи охорони здоров’я Громадської Ради МОЗ України, відзначила, що для успішної реформи системи охорони здоров’я вельми важливим є запровадження лікарського самоврядування, адже як доводить світова практика, визначати професійну діяльність лікарів та інших медичних працівників і контролювати їхню поведінку мають насамперед фахівці з їх числа.

KS_2Професор кафедри управління охороною суспільного здоров’я ХРІДУ Національної академії державного управління при Президентові України, віце-президент ВГО «Українська медико-правова асоціація», Дмитро Карамишев підкреслив необхідність запровадження в Україні системи страхування професійної відповідальності медичних і фармацевтичних працівників, яка також доведена світовою практикоюМетою страхування професійної відповідальності медичних працівників є, в першу чергу, забезпечення належного рівня їх правового захисту, а також створення системи реального забезпечення відповідальності перед пацієнтами.

Науковий співробітник Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України Катерина Наровська звернула увагу на потребу в медіації у сфері охорони здоров’я, важливим етапом розвитку якої буде прийняття закону про медіацію.

В обговоренні також взяли участь голова Правління ВГО «Спілка захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації»Валентина Очеретенко, член Громадської Ради МОЗ України Олена Беденко-Зваридчук та інші фахівці.

Учасники визначили низку подальших кроків щодо удосконалення правового забезпечення професійної діяльності медичних працівників, на здійснення яких мають бути спрямовані спільні зусилля Міністерства охорони здоров’я України та медико-правової громадськості.

Комментировать

Нажмите для комментария