22 квітня з нагоди Всеукраїнського дня діагностики меланоми державні спеціалізовані медичні заклади країни, а також деякі приватні, проводитимуть безоплатний прийом громадян з метою виявлення меланоми та інших злоякісних новоутворень шкіри.
Про це під час прес-конференції в УНІАН 18 квітня повідомили голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, координатор програми «Євромеланома» в Україні Ольга Богомолець, головний позаштатний дерматовенеролог МОЗ України, президент Української асоціації лікарів-дерматовенерологів та косметологів Віктор Степаненко, хірург-онколог, директор Національного інституту раку Ольга Колеснік та інші лікарі, активісти. Зокрема вони підкреслили, що одна із цілей Всеукраїнського дня меланоми – нагадати суспільству перед початком літнього сезону про ризики та небезпеку для здоров’я надмірного прийому сонячних ванн чи відвідувань соляріїв, а також надати інформацію про те, як можна самостійно виявити ризик утворення меланоми.
«Впродовж останніх 20 років я постійно наголошую на важливості профілактичних оглядів задля збереження свого життя та здоров’я. Через особисте спілкування та особливо через мас-медіа намагаюся донести до людей, яку важливу роль у питанні виявлення онкозахворювань шкіри мають самообстеження. Наприклад, американська статистика свідчить, що первинне виявлення меланоми у 80% випадків встановлюється в домашніх умовах членами сім’ї, а не лікарями», — зазначила О. Богомолець.
За словами голови громадської організації «Стоп меланома» Ігора Канчалаби, сьогодні небагато українців замислюються над тим, яку небезпеку може крити в собі маленька пляма на нашому тілі. «Під впливом сонця на ультрафіолету відбуваються зміни, які можуть призвести до того, що навіть родимка, яка присутня у вас із дитинства, згодом становитиме смертельну небезпеку. Адже меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті», — зазначив він.
Медики та активісти закликали суспільство долучитися до Всеукраїнського дня діагностики меланоми. Адже статистика свідчить, що злоякісні новоутворення шкіри на сьогодні є найбільш поширеним видом онкології в Україні.
Як повідомив головний позаштатний дерматовенеролог МОЗ України Віктор Степаненко, цього року державні медичні установи вестимуть прийом громадян до останнього пацієнта. Зокрема, обстеження проходитимуть у всіх обласних шкірно-венерологічних диспансерах України, а також на базі кафедр дерматовенерології та онкології вищих медичних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти.
Додатковий перелік приватних медичних закладів України, де також будуть проводитися обстеження пацієнтів на виявлення меланоми та інших злоякісних новоутворень шкіри, та їх контакти можна переглянути тут.
Додатково. Меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті.
Родимки – це доброякісні новоутворення, які під впливом певних факторів (спадковості, ультрафіолету та ін.) можуть перероджуватися, набуваючи властивостей злоякісної пухлини – меланоми.
Згідно соціологічних опитувань, що таке меланома знає кожен 5-й мешканець столиці, а в регіонах лише кожен 10-й з опитаних. В гендерному аспекті про меланому знають 30% чоловіків або кожен третій і 70% жінок – 2/3 від загального числа інформованих. Жінки частіше за чоловіків звертаються за допомогою до лікарів: за консультаціями та на видалення підозрілих новоутворень шкіри у медичні заклади приходять 15% чоловіків і 85% жінок.
Вперше День меланоми в Україні провели 2009 року в Інституті дерматології та косметології доктора Богомолець. У 2012 році захід набув всеукраїнського масштабу. Всього за 7 років (2009-2015 рр.) проведення заходу в Україні було оглянуто 140 608 осіб, серед яких було виявлено 546 випадків меланом.
Також у рамках просвітницької кампанії за сприяння громадської організації «Стоп меланома» створено інтернет-ресурси, на яких кожен українець може отримати більш детальну інформацію про меланому та шляхи її профілактики: http://www.stop-melanoma.net та http://www.rodinki.com.ua
Читайте також: V Конгрес фахівців з ультразвукової діагностики
Комментировать