Новини

Медичні послуги поділять на платні та безкоштовні

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, медичні послуги будуть поділені на дві категорії – платні та безкоштовні.

Одразу Ковтонюк відмічає, що від початку було три категорії медичних послуг, а саме безкоштовні за державний кошт, послуги з сооплатою та послуги за кошти пацієнта. Проте, народними депутатами під час роботи над законопроектом 6327 було виключено з реформи сооплату, тому залишились тільки дві категорії.

«Категорія з сооплатою лише частково покривається державою, залишок бере на себе пацієнт. Держава, наприклад, оплачує 70% якоїсь процедури, а 30 сам пацієнт. Ця частина виключена з законопроекту, тому що вона була принциповою для депутатів. Вони вважають, що або держава повинна повністю оплачувати послугу, або каже, що в неї на це коштів немає», — розповідає заступник міністра.

Таким чином Ковтонюк пояснює, що буде створено гарантований пакет послуг, а все що не буде в нього включено – буде повністю оплачуватись з коштів пацієнтів. Можливо, зворі зможуть оплачувати такі послуги завдяки страховим компаніям, місцевим програмам або зі своєї кишені.

«Сооплата не стосувалась випадків, коли необхідно було надати екстрену допомогу. Мова йшла лише про планове лікування. Якщо лікар вважає, що для з’ясувати причини, наприклад, чому болить спина, пацієнту потрібно зробити МРТ. В першому варіанті реформи могла бути така ситуація: МРТ покривається на 60%, а 40 ви доплачуєте. Тепер держава повинна вирішити: покриває вона вам МРТ або не покриває взагалі», — наводить приклад Ковтонюк.

Комментировать

Нажмите для комментария