Наші за кордоном

Хто може претендувати на безкоштовне медичне обслуговування у Словенії?

медичне обслуговування у Словенії

Хто може претендувати на безкоштовне медичне обслуговування у Словенії?

Громадяни України, які вже подали заяву на отримання міжнародного захисту, так і інші особи, які в’їхали до Республіки Словенія з причини війни в Україні, мають право на отримання невідкладної медичної допомоги.

Яку медичну допомогу можуть безоплатно отримати українці?

 • невідкладну медичну допомогу (невідкладне транспортування за допомогою медичного транспорту);
 • невідкладну стоматологічну допомогу;
 • іншу медичну допомогу (необхідні ліки) на розсуд лікаря;
 • охорону здоров’я жінок, яка також включає охорону здоров’я під час вагітності та пологів;
 • охорону здоров’я дітей та підлітків.

Невідкладна медична допомога

У разі потреби в наданні невідкладної медичної допомоги громадяни України можуть зв’язатися з найближчим медичним центром, центром невідкладної швидкої допомоги або службою невідкладної медичної допомоги в межах медичного центру.

Медичні послуги, які включають невідкладну медичну допомогу, надають усі спеціалізовані амбулаторії, амбулаторії в лікарнях, усі поліклініки, які надають невідкладну медичну допомогу. У разі надзвичайної ситуації вони також мають право отримати медичну допомогу без картки тимчасового захисту чи іншого документа, що посвідчує особу.

Лікарські засоби

Невідкладна медична допомога також включає отримання ліків для всіх невідкладних і хронічних захворювань. За необхідності лікар виписує відповідний рецепт у центрі невідкладної допомоги або в травмпункті на особу, яка звернулася за допомогою.

Після цього громадянин України або його представник повинен звернутися в аптеку та надати цей рецепт разом з ідентифікаційною карткою особи, яка перебуває під тимчасовим захистом, або ідентифікаційну картку заявника на міжнародний захист, після чого йому видається відповідний лікарський засіб.

Замість ідентифікаційної картки тимчасового захисту українці можуть також пред’явити копію паспорта чи іншого документу, що посвідчує особу (наприклад, реєстрацію в реєстрі гостей).

Лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями

Якщо ви маєте онкологічні захворювання або проходите лікування будь-якого типу раку та бажаєте продовжити лікування на території Словенії, ви можете:

 • звернутися на електронну адресу europadonna@europadonna.si
 • зателефонувати за номером +386 1 231 21 01 (з 8:00 до 15:00 у будні). Лінія доступна словенською, хорватською та англійською мовами.

Вам нададуть подальші інструкції щодо продовження лікування.

Комментировать

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook

  Найпопулярніше

  Вибір редакції