Новини

Медична та психологічна допомога в умовах війни, енергетична стабільність лікарень, гумкоридори та доступ до полонених — основні питання зустрічей із ВООЗ

Медична та психологічна допомога в умовах війни

В Україну з робочим візитом прибула делегація Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для актуалізації запитів та посилення підтримки нашій країні в протистоянні ворогу.

Протягом 22 листопада міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко та генеральний директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге провели кілька спільних зустрічей, зокрема з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та першою леді України Оленою Зеленською.

Ключові теми, які обговорювали:

  • продовження підтримки ВООЗ стійкості нашої системи охорони здоров’я з акцентом на виклики, які з’явились унаслідок неспровокованого повномасштабного вторгнення росії на нашу територію;
  • подальше наполягання на відкритті гуманітарних коридорів російськими терористами для доставки ліків з України на території, де росія намагається встановити окупаційний режим;
  • доступ до українських полонених для оцінювання стану надання їм медичної допомоги;
  • енергетична стабільність та автономність українських лікарень;
  • інфекційні загрози цьогорічного осінньо-зимового періоду;
  • міграційні кризи;
  • реабілітація та протезування;
  • стримування формування стійкості до антибіотиків;
  • участь українських фахівців у глобальних ініціативах, зокрема й долученість до роботи Берлінського офісу з прогнозування та реагування на інфекційні загрози;
  • імплементація Закону України «Про систему громадського здоров’я» та інших актів, необхідних для набуття Україною повноцінного статусу члена ЄС.

Окремо на зустрічі з першою леді України йшлося про перебіг створення в Україні Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку ініціювала дружина Президента. Олена Зеленська висловила Гансу Клюге подяку за плідну співпрацю і підтримку.

«Можна з упевненістю сказати, що в усіх процесах, пов’язаних зі створенням Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ВООЗ є нашим надійним партнером» — наголосила вона.

Зі свого боку Ганс Клюге зазначив: «Досвід України є унікальним, і ми маємо вивчати його та ділитися з іншими країнами Європи та світу. Системи охорони здоров’я у світі мають бути краще підготовлені до реагування на надзвичайні ситуації, які спричиняють наслідки для здоров’я, зокрема психічного».

«З допомогою міжнародних партнерів ми створюємо унікальну для України й навіть для Європи систему підтримки психічного здоров’я. Психологічна допомога буде доступна кожному, хто її потребує. Таку допомогу вже зовсім скоро можна буде отримати в сімейного лікаря. І завдяки тому, що фахівці первинної ланки вчасно реагуватимуть на психологічні проблеми пацієнтів, серйозні психічні розлади розвиватимуться рідше. Ми гідно відповімо на виклики війни, загоїмо всі рани, відновимось і збудуємо таку країну, у якій людина та її здоров’я завжди залишатимуться пріоритетом» — сказав Віктор Ляшко.

Також під час спілкування отримано позитивні сигнали щодо розв’язання питання про ініційоване Україною перенесення офісу неінфекційних хвороб ВООЗ із москви.

Комментировать

Нажмите для комментария