Новини

Медична реформа починається з автономізації закладів, — Ігор Перегінець

«Реформуйся або помри: що робити з медичною реформою в Україні?» — під таким гаслом пройшло обговорення необхідних позитивних зрушень в медичній галузі. Як зазначив під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець, перші кроки слід робити в напрямку ефективного використання ресурсу, що має бути спрямований на потреби пацієнта. «Потрібна принципово нова модель фінансування системи охорони здоров`я, адже і так обмежені ресурси, які держава витрачає цю сферу, – 3,5 % бюджетних коштів – неефективно витрачаються і використовуються. 75-80 % цих грошей йде на зарплатню персоналу та на утримання застарілої інфраструктури. Ми порахували, що з 46 млрд грн, які розподіляються між регіонами як медична субвенція, лише 4 млрд грн йде безпосередньо на надання медичних послуг, решта – це обслуговування закладів. Така система не може забезпечити високі показники в галузі охорони здоров’я», — впевнений заступник Міністра.

Автономія медичних закладів створить передумови, коли бюджетні гроші використовуватимуться раціонально та ефективно – за принципом конктрактної домовленості між надавачем та споживачем послуги. Без такої оптимізації неможливо збалансувати систему і планувати наступні кроки щодо якості, об`єму послуг, навчання персоналу, визначенню пріоритетів галузі.

Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець та експерти Реанімаційного пакету реформ були одностайні в тому, що законопроекти про автономізацію медичних закладів, підготовлені МОЗ, національним та міжнародним експертним середовищем слід якнайшвидше винести на голосування Верховної Ради України. Адже кожен квартал зволікання – це мінус півроку до імплементації реформи, — переконані вони.

Комментировать

Нажмите для комментария