Новини

Медична освіта в Україні заради кар’єри у Європі

Стара медична система відлякує молодих кадрів. Низька заробітна плата, хабар за дозвіл працювати за спеціальністю та переслідування силовиками за винагороду від пацієнтів.

Все більше молодих лікарів та медсестер цікавляться роботою в Чехії, Словаччині, Польщі. Хоч заробляють перший час ці кадри менше ніж місцеві, проте, там їм дають спокійно вести практику, платять більше ніж в Україні та у більшості юридично захищені від свавілля пацієнтів. Хоча, пацієнти в цих країнах навпаки, роблять все, щоб не втратити медичних спеціалістів, бо знають про дефіцит кадрів.

Сімейний лікар Євгеній Гончар коментує ситуацію з втратою кадрів наступними словами: «Молоді спеціалісти після отримання диплому мусять платити хабарі за можливість працювати за спеціальністю, за те, щоб отримувати посаду з високою зарплато. Це відлякує молодих медиків.

Взагалі ті, хто вже отримав можливість працювати за кордоном, ті хто вже отримує високу зарплата (при скаженому попиті на лікаря і ненормованій роботі, бо недостає кадрів ред.), кажуть, що ці умови їх задовольняють більше. Вони розуміють, що подекуди можна отримувати гарну винагороду за роботу в Україні, бо самі пацієнти також часом намагаються подякувати лікарям, проте, бояться, що у вихідний, коли він буде з сім‘єю чи друзями – прийдуть до нього силовики, вдягнуть на нього браслети та відправлять у СІЗО, поки гуманний суддя з зарплатнею у 200 000 грн буде думати над вироком для лікаря.

«Проблема з відтоком кадрів стає все помітнішою», — коментують ситуацію в МОЗ України. Вже зараз спільно з парламентським комітетом очільники МОЗ намагаються прорахувати все для того, щоб українські спеціалісти хотіли б залишитись на місцях, та отримували високу заробітну плату.

Окремо виділяють проблему з хабарями при влаштуванні на роботу. Поки що найкращим рішенням бачать можливість обирати головних лікарів за конкурсом, а також вплив місцевих громад, які будуть контролювати якість їх роботи.

Комментировать

Нажмите для комментария