Статті Терапія

Медична маска не рятує від грипу. Чому?

26 січня в Україні оголосили епідемію грипу 2016: за даними Моз, кількість хворих перевищує 2,6 мільйона осіб, серед яких 83 випадки – летальні. Епідемічний поріг перевищено в 18 областях України, у школах продовжують карантин, а люди скуповують медичні маски в надії захиститися від вірусу. Чи допоможе такий засіб профілактики?

Чи захищають одноразові медичні маски від грипу і ГРВІ?

Медичні маски, які по-старому називають марлевими пов’язками, створені для захисту органів дихання від вірусів і бактерій. Однак у період епідемії грипу та ГРВІ цей засіб не є ефективним на 100%: якщо в закритому приміщенні знаходиться хворий без маски, в повітрі вже циркулює вірус, який пов’язка затримати не зможе.  

Навіщо вводити масковий режим та носити маски?

Медичні маски слід носити хворій людині, щоб частинки його слини і мокротиння не досягли дихальних шляхів оточуючих людей. Таким чином, якщо ваш колега або родич кашляє, віддайте йому свою маску, ретельно провітріть приміщення, а ще краще – зробіть вологе прибирання.

Які медичні маски потрібно купувати?

В аптеках продаються процедурні (повсякденні) і хірургічні (спеціалізовані) маски. Найпростіші з них складаються з 3 шарів нетканого матеріалу. Саме їх слід купувати для носіння в громадських місцях у разі хвороби. Хірурги та медперсонал користуються спеціалізованими чотирьохшаровими масками, які захищають шкіру від біологічних рідин під час операцій, лабораторних досліджень та інших процедур.

Який засіб захисту вибрати замість одноразової маски?

Сьогодні найефективнішою профілактикою грипу є вакцинація. Щеплення роблять препаратами, які схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я з урахуванням циркулюючих в цьому році штамів вірусу. Особливо вакцинацію рекомендують людям з групи ризику: дітям, літнім людям, вагітним жінкам, людям з хронічними хворобами та працівникам медичної сфери.

Читайте також: «Не хворіє на грип той, хто вже перехворів, або хто вакцинувався»

Коли робити щеплення від грипу?

Найкращий час для вакцинації – за два тижні до початку передбачуваної епідемії. За прогнозами лікарів, друга хвиля грипу прийде в Україну наприкінці лютого 2016. Зараз українці частіше хворіють на свинячий грип H1N1, а їм належить зіткнутися з новим штамом – H3N2, повідомляє cikavosti.com

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції