Новини

Медична галузь може отримати цього року майже 3 млрд додаткового фінансування

Богомолец_Медпросвита

Нардеп Богомолець повідомила про розгляд законопроекту, за яким додаткові кошти можуть бути направлені на медичні програми та реконструкцію інституту раку.

«Тільки що Комітет ВР з питань охорони здоров’я підтримав законопроект №8298 про внесення змін у Держбюджет, яким пропонується збільшити фінансування соціальної сфери та медицини залученням додаткових надходжень , які у першому кварталі перевищили план по зборам у бюджет на 8 мільярдів гривень», — заявляє голова профільного комітету.

Сама ж медична галузь отримає 2,889 мільярдів гривень додаткового фінансування, які будуть використані для надання населенню медичної допомоги у різних сферах.

«Кошти будуть витрачені на лікування українців за кордоном, збільшення фінансування програми реабілітації хворих ДЦП, реконструкцію та розширення Інституту раку, лікування хворих онкологією, цукровим діабетом, сердечно-судинні захворювання, ниркову недостатність та інше», — пояснює народний депутат.

Час звільнятись: Лінчевський називає марнотратством лікування онкохворих

Мотивують таке рішення тим, що переважна більшість коштів які отримав Держбюджет – це податки, які населення заплатило при отриманні чистої, офіційної зарплатні. Наприклад, тільки за ЄСВ було отримано на 40 відсотків більш, аніж планувалось під час обговорення держбюджету на початку року.

До медичних університетів зараховуватимуть в першу чергу тих, хто підпише угоду про відпрацювання у селах

Фінансування у зарплатні фонди медичних працівників з цих коштів непередбачено, через те, що зараз у медичних установах перехідний період. Заклади проходять автономізацію, відмовляються від державної тарифної сітки та складають свої.

Комментировать

Нажмите для комментария