- Як отримати право на медичну допомогу
Румунія надає українцям, які шукають притулок в країні, первинну медичну допомогу та лікування, доступ до стаціонарної допомоги та лікування у випадках гострих або хронічних захворювань, що загрожують життю.
Умови, на яких надається доступ:
- Безкоштовна медична допомога протягом 90 днів, якщо громадяни України перетнули кордон з Румунією з біометричним паспортом,
- Громадяни України, які не мають форми міжнародного захисту, але мають право на законне проживання в країні, будуть користуватися зазначеними вище послугами після сплати страхових внесків на дохід або починаючи з дати подання ними декларації про сплату відрахувань на соціальне страхування,
- Громадян України, які користуються формою міжнародного захисту та мають страховку в системі соціального медичного страхування, аналогічну тій, що надається громадянам Румунії.
Після подачі заяви про надання притулку в Румунії, українці зобов’язані пройти медичне обстеження, щоб визначити стан здоров’я.
Українці також можуть отримати доступ до національних програм охорони здоров’я, спрямованих на профілактику, нагляд і контроль за інфекційними захворюваннями в ситуаціях епідеміологічного ризику.
Громадяни України можуть телефонувати за безкоштовною медичною консультацією українською мовою: 0040 373 787 805.
Викликати швидку можна за номером 112.
Для дітей, які хворіють на онкологію створена окрема інформаційна платформа, де розповідається як отримати потрібне лікування.
Телефон: +4072 402 42 29 (щодня з 08:00 до 20:00).
Електронна пошта: ukrainechildcancer@daruiestearipi.ro, ukrainechildcancer@srohp.ro.
Також українці можуть звернутися за медичною допомогою та екстреною допомогою до клінік:
- Sanador (Санадор)
- Regina Maria (Реджина Марія) — пропонує безкоштовні медичні послуги громадянам України, в усіх поліклініках і партнерських центрах по всій країні. Телефон: +4021 9277
- Medicover (Медікавер) — безоплатна педіатрична допомога і спостереженням за вагітністю.Телефон: +4021 796 7391 (відповідає україномовний оператор та п’ять англомовних операторів).
Більш детальна про медичну допомогу в Румунії за посиланням.
- Як працює медична система в Румунії
Румунська медична система максимально наближена до української. Тут працюють сімейні лікарі, до яких звертаються при перших проблемах зі здоров’ям. Лікар може надати першу допомогу, видати направлення на додаткові дослідження, виписати рецепт. При цьому румуни часто звертаються до швидкої медичної допомоги, а не чекають на візити до лікаря. Швидка допомога приїжджає майже на всі виклики.
Не дивлячись на те, що в країні працює обов’язкове медичне страхування, воно покриває не всіх людей, тільки тих хто працює “в білу” та окремі верстви населення: пенсіонерів, дітей, людей з інвалідністю та ін. В Румунії розвинена практика купівлі приватних страхових полісів.
В аптеках великих міст можна знайти персонал, який говорить англійською. Більшість аптек працює з понеділка по суботу з 09:00 до 18:00. Рідко можна знайти цілодобову аптеку. Якщо пацієнту це не вдається, то потрібно набрати швидку, 112.
- Як отримати доступ до спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги
Румунія спростила правила доступу до спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної допомоги для українців, які вимушено переїхали на територію країни, рятуючись від війни. Українцям, яким потрібна консультація лікаря вузької спеціалізації, такого як хірург, онколог, гастроентеролог та багато інших, можуть отримати її без направлення сімейного лікаря. Тобто звернувшись напряму до того спеціаліста, який на думку пацієнта, йому потрібен. У свою чергу лікар назначить всі необхідні дослідження, додаткові обстеження та призначить лікування. Якщо це можливо, в домашніх умовах, якщо ні — то з подальшою госпіталізацією.
Інформація про доступ до вузькоспеціалізованих лікарів та їхні контакти: +40-373-787-805.
Окрему увагу румунська влада приділяє дітям, які хворіють на онкологію. Для них створено окремий сайт, де спеціалісти допоможуть продовжити лікування онкохворих дітей з України в Румунії.
Для людей, які живуть з ВІЛ, також створений окремий сайт, де можна дізнатися про те, як отримати психологічну допомогу та АРТ-терапію (курс лікування необхідний для людей, які живуть з ВІЛ).
- Преференції для українців
Румунська влада надала українцям доступ до безоплатних послуг на майже всіх рівнях медичної допомоги. Навіть спростила маршрут пацієнта, дозволивши українцям звертатися в поліклініки до лікарів вузької спеціальності без направлення сімейного лікаря. Додаткових преференцій не закладено.
Комментировать