Новини

Маніпуляція персональною інформацією почалась?

Нагадуємо, що питання захисту персональних даних ув’язку з введенням електронної системи охорони здоров’я виникало з самого початку втілення.

Але на думку МОЗ,  «нічого такого» в зборі персональних даних для системи немає. У МОЗі нагадали, що аналогічну інформацію, таку як паспортні дані, ІПН та адреса проживання, населення надає банкам, соціальним службам, під час оформлення пенсії та для отримання субсидії. Між тим МОЗ гарантував захист даних, заявляючи, що інформація про пацієнтів має зберігатися  у захищеному дата-центрі в місті Києві. Цей дата-центр має комплексну систему захисту інформації (КСЗІ).

Що ж тепер?

Пані Уляна Супрун заявляє, що стало відомо, що лікарі можуть використовувати персональні дані пацієнтів для шахрайства та отримання незаконної вигоди.

А як же захист даних? І чи не є така ситуації використанням персональних даних без згоди людини?

На нашу думку, МОЗу потрібно було спрогнозувати таку можливість ще на етапі, коли експерти задавали купу питань з приводу електронної системи і, у тому числі, про ці самі персональні данні. Крім того нагадуємо: МОЗ раніше заявляв, що підписанням декларацій в ПМД буде займатись «спеціальна уповноважена особа». Можливо, якби дійсно тим займалась «уповноважена особа», а не всі лікарі самотужки, то було б з кого спитати. І не доводилось би збирати скарги пацієнтів та звинувачувати лікарів у шахрайстві.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook