Новини

Максим Степанов: Я – категоричний противник закриття лікарень, їх можна перепрофілювати чи створити нові плани розвитку, але не закривати

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов виступає проти бездумного закриття медичних закладів в Україні. У випадку потреби, лікарню можна перепрофілювати чи прийняти новий план розвитку, але не закривати.

Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу.

«Я хочу наголосити, що я – категоричний противник закриття будь-яких лікарень. Так, ми будемо їх перепрофільовувати, погоджувати ті чи інші плани розвитку, але 100% не закривати», — підкреслив очільник МОЗ.

За словами Максима Степанова, через прорахунки старого керівництва МОЗ у плануванні другого етапу медичної реформи з 1 квітня цього року багато українських лікарень опинилися перед загрозою закриття. Понад 300 лікарень мають дефіцит фінансування у більше 50% до минулого року.

«Люди, які рахували і говорили, що вони щось реформують, взагалі не брали до уваги деякі аспекти високоспеціалізованої медицини. Саме тому було прийняте рішення термінового порятунку медицини. Всі заклади, які опинилися із недофінансуванням у порівнянні з 2019 роком будуть врятовані. Якщо в 2019 році вони отримували медичну субвенцію з державного бюджету, то в цьому році вони ці кошти отримають з НСЗУ.  Дефіцит  буде покритий починаючи з 1 липня і закінчуючи кінцем року», — наголосив Максим Степанов.

При цьому Міністр додав, що з 2021 року механізм фінансування системи охорони здоров’я в Україні буде враховувати особливості кожного медичного закладу, від районних лікарень до перинатальних центрів.

Максим Степанов: Заробітна плата лікаря в Україні повинна стартувати від 20-25 тис. грн

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook