Новини

Максим Степанов: В українських лікарнях на залишках є ліків на 5,4 млрд грн і немає проблем з їх централізованою закупівлею

Українські медичні заклади забезпечені медичними препаратами за кошти бюджетів 2018-2019 років, загальний залишок становить 5,4 млрд грн.

Для довідки: весь річний бюджет 2018 року складав 5,9 млрд грн, а 2019 — 6,4 млрд грн. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 3 жовтня.

“Що стосується централізованої закупівлі лікарських засобів та їхньої наявності у лікарнях, я хочу підкреслити, у нас немає у цьому проблем. Всі лікарські засоби, які постачаються централізовано, — а це часто дороговартісні препарати, постачаються вчасно і відразу поступають у регіони”, — підкреслив очільник МОЗ.

Він зазначив, що нещодавно деякі політичні діячі почали розповсюджувати інформацію при відсутність препаратів для лікування дитячої онкології у Рівненській обласній дитячій лікарні. Щоб перевірити її достовірність вчора Міністр відвідав цей медичний заклад.

“Я хочу повідомити нашим політичним діячам, що період нестачі лікарських засобів, або вакцин, якими повинна забезпечити держава своїх громадян, залишився у минулому. Обирайте іншу тематику для спекуляцій”, — наголосив Міністр.

За словами очільника МОЗ, на сьогоднішній день в Україні безпосередньо у лікарнях на залишках знаходиться медпрепаратів для лікування дитячої онкології на суму 590 млн грн. При цьому у кінці жовтня почнуться поставки ліків, в тому числі з дитячої онкології, за бюджетні кошти 2020 року.

“Наприклад, потреба Рівненської лікарні у препараті аспарагіназа – 29 флаконів до кінця року, а у нас запаси в інших лікарнях на складах — 1294 флакони. Або вінкристин — при потребі цього медзакладу у 63 флакони – у нас є 3625. І така ж ситуація з іншими препаратами”, — зауважив Міністр.

Максим Степанов уточнив також, що проблема з медпрепаратами у Рівненській обласній дитячій лікарні  виникла через те, що заклад завчасно не звернувся з проханням перерозподілити ліки з інших медзакладів.

“У мене виникло питання до головного лікаря і керівника департаменту охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації, чому вони вчасно не зробили перерозподіл лікарських засобів. Система побудована дуже просто, якщо у медзакладі закінчується якийсь препарат, одразу має відбуватися перерозподіл з інших регіонів. Це займає декілька днів”, — підсумував Максим Степанов.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook