Україна вимушена вводити додаткові протиепідемічні заходи, оскільки без посилення карантинних обмежень уже через місяць наступить колапс вітчизняної медичної системи.
Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час політичного ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.
“Якщо не зробити ці кроки, то на 15-20 грудня отримаємо апокаліпсис медичної системи, коли всі ліжка будуть заповнені”, — підкреслив очільник МОЗ, коментуючи рішення уряду щодо запровадження карантину “вихідного дня”.
Міністр підкреслив, що це рішення зважене і приймалося з урахуванням думок та рекомендацій українських епідеміологів та лікарів-практиків.
“Ми радились з нашими епідеміологами щодо можливостей введення карантину “вихідного дня”. Зрозуміло, що повний локдаун був би ефективнішим, але цього, за розрахунками Міністерства фінансів та Міністерства економіки, не витримає наша економіка. Карантин “вихідного дня” дозволить зменшити кількість соціальних контактів. Тож ми отримаємо стабілізацію ситуації”, — сказав Максим Степанов.
Міністр зазначив, що карантин “вихідного дня” не є українським ноу-хау. Аналогічний механізм боротьби з розповсюдженням коронавірусної хвороби був застосований Ізраїлем. За словами Максима Степанова, завдяки цьому вдалося не лише зупинити ріст захворюваності, але й знизити її рівень.
Зі свого боку лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров під час ефіру також наголосив на важливості посилення карантинних заходів задля збереження спроможності медичної системи надавати допомогу хворим.
“Якщо кількість хворих становитиме 15-20 тисяч на добу, то медична система не витримає. Запроваджений на нетривалий час локдаун “вихідного дня”, мені здається, уже в середині наступного тижня покаже ефективний він чи ні. Я думаю, що два тижні ми зможемо пережити і бізнес також”, — вважає Сергій Дубров.
Нагадаємо, що на своєму засіданні 11 листопада Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, який діятиме з 14 до 30 листопада 2020 року, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки.
Комментировать