Вибір редакції

М’ясоїдство або вегетаріанство? Що говорять дієтологи

Суперечка між мясоїдами та вегетаріанцями про те, яка дієта краще продовжується не перше десятиріччя. Все більше і більше людей зацікавлені в дотриманні вегетаріанської та веганської дієти або в скороченні вживання продуктів тваринного походження.

А що кажуть дієтологи? Що не так важливо, чи дотримуєтеся ви вегетаріанської дієти або їсте м’ясні продукти, головне — що б ваш раціон був збалансований. Також рекомендується, щоб їжа була різноманітною і включала як тваринний, так і рослинний білок. Відмова від продуктів тваринного походження стає простіше з появою більш збагачених і поживних продуктів рослинного походження.

У 2016 році Американська Академія харчування та дієтології заявила, що вегетаріанська дієта може забезпечити всі потреби в харчуванні дорослих. Може, якщо…

В цьому випадку людям, які не їдять м’ясо або продукти тваринного походження, може бути важче отримати достатню кількість білка, необхідних вітамінів і мінералів. Людина повинна планувати свій раціон заздалегідь, щоб забезпечити отримання достатньої кількості білка, кальцію, заліза і вітаміну B-12, які люди, що дотримуються всеїдну дієту, отримують з продуктів тваринного походження.

Правильно підібрані рослинні продукти можуть бути відмінним джерелом білка і інших поживних речовин, часто з меншою кількістю калорій, ніж продукти тваринного походження. Низька калорійність рослинної дієти дає їй перевагу перед всеїдною для тих, хто прагне зменшити свою вагу.

Деякі рослинні продукти, такі як соєві боби і кіноа, є повноцінними білками, що означає, що вони містять всі дев’ять незамінних амінокислот, які потрібні людині. В інших рослинних продуктах відсутні деякі з цих амінокислот, тому так важливо дотримуватися різноманітності в раціоні або додавати до раціону харчові добавки, що містять необхідний набір амінокислот.

Ілюстрація https://www.braciamiancora.com

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария