День в історії

12 січня: Людвіг Траубе — секрети засновника експериментальної патології

12 січня 1818 року в Німеччині народився Людвіг Траубе німецький терапевт, один із засновників експериментальної патології і європейської наукової клініки у 2-й половині 19 сторіччя.

Медичну освіту Людвіг здобував в Бреславльському і Берлінському університетах. З 1841 року практикував як терапевт в Берліні. У 1848 році здобув звання доцента, а в 1849 році – став асистентом у Шенлейна. З 1853 року займав посаду головного лікаря в лікарні «Шаріте».

В зв’язку з єврейським походженням Людвіга, його викладацька кар’єра була ускладнена і лише у 1857 році він став професором при Інституті Фрідріха Вільгельма. Він читав спеціальний курс лекцій з аускультації і перкусії. Розробка цих методів дозволила йому збагатити медичну семіотику хвороб органів дихання і кровообігу.

Людвіг Траубе вважається одним з засновників експериментальної патології в Німеччині. В першій половині 50-х років Людвіг Траубе провів порівняльне дослідження регуляції температури тіла в здоровому організмі і при лихоманці. Таким чином завдяки Людвігу та його співвітчизнику К. Вундерліху (який запропонував температурні криві)в медицині з’явилась практика термометрії.

У дослідах з перерізанням блукаючого нерва він встановив, що в цей момент виникають зміни в легенях, а саме дихальні рухи стають рідкісними і глибокими.

Також Людвіг вніс свій вагомий внесок в вивчення серцевої діяльності, а саме в суть механізмів походження тонів серця і серцевих шумів. На протязі певного часу займався вивченням іннервації серця та ваготропного ефекту наперстянки. Детально вивчав взаємозв’язок між захворюваннями нирок і серця. У 1854 році став одним з перших кому вдалося з’ясувати, що причиною енцефаломаляції може бути тромбоз артерій мозку.

У 60-70-х роках 19 сторіччя став одним із засновників медичної клініки в Німеччині, яка була одним із центрів наукової терапії.

У 1871 році світ вперше побачив його збірник праць по патології і фізіології, дана інформація, яка здобувалася на протязі довгих років вплинула на дослідні роботи клініцистів різних країн.

11 квітня 1876 року Людвіг Траубе пішов з життя залишивши після себе величезний внесок в медицині.

 

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції