Новини

Львів’яни виграли Всеукраїнський чемпіонат з надання екстреної меддопомоги

У Сколівському районі Львівської області на спортивній базі «Тисовець» пройшла науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів «Екстрена медична допомога постраждалим при надзвичайних ситуаціях з високим ступенем загрози» та Перший зимовий Всеукраїнський чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Галицькі медичні ралі–2016».

Організаторами заходу виступили Департамент охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, Державний заклад «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» та Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» за участі Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги».

Під час конференції висвітлено основні питання діяльності системи екстреної медичної допомоги в Україні, польський досвід надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях, особливості підготовки фахівців з медицини невідкладних станів з питань надання допомоги травмованим та особливості надання допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях з високим ступенем загрози. До участі у конференції запрошено керівників територіальних центрів медицини катастроф, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги з України, представників Першої медичної роти імені М. Пирогова Національної гвардії України, а також колег з Польщі та Литви.

Участь у змаганнях Першого зимового Всеукраїнського чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Галицькі медичні ралі–2016» взяли 22 команди, зокрема 2 іноземні (з Литви та Польщі), команда студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського та бригада приватної клініки «Борис» з м. Києва.

Відповідно до конкурсної програми, всі команди пройшли 11 конкурсних завдань – імітованих екстрених та надзвичайних ситуацій, що є найбільш типовими у повсякденному житті.

За результатами змагань у загальному командному рейтингу перше місце посіла команда з м. Каунас (Литва), друге – команда з м. Краків (Польща), третє – команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Україна).

Рейтинг переможців серед команд з України наступний: перше місце – команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, друге – команда Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, третє – команда приватної клініки «Борис» (м. Київ).

Директор ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» Євген Мороз та головний суддя змагань – завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, д.мед.н., професор Арсен Гудима нагородили переможців змагань кубками, медалями та кожного із учасників Чемпіонату сертифікатами участі, подарунками від спонсорів та іменними призами.

Читайте також: Радянські санітарні норми втратять чинність в Україні с 2017 року

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook