Говорять лікарі

Назар Була: Люди бояться йти до лікаря – бо немає коштів…

І не треба грішити на лікарів. Лікарі в нас гарні, професійні і відповідальні (ну, за деяким винятком). І ніяк не гірші, ніж були у минулі роки

Якщо  оцінювати по кількості пацієнтів, то можна зробити помилковий висновок, що українці стали здоровішими, бо пацієнтів стає менше…

Я не можу оцінити кількість пацієнтів у лікарів первинної ланки, але щодо високоспеціалізованої допомоги, то люди не йдуть.

Люди бояться йти до лікаря – бо немає коштів…

Коли вже перепробували все: від рецептів бабці до порад та рекомендацій аптекарів, то тоді вже звертаються до спеціаліста.

Приходять в крайніх випадках, коли терпіти не можна (запущені або задавнені форми хвороб), не рідко запущені форми онкології. Це прикро, тому що самі знаєте – чим раніше, тим краще…

Найчастіше зустрічається захворювання гепато-біліарної системи, підшлункової залоз,  шлунка та хвороби прямої кишки.

Причини різні: від неякісного та нераціонального харчування до зміни способу та ритму життя.

Важко однозначно сказати пацієнтам: «Якщо ви відчуваєте ось це…., або якщо в вас болить от тут…, то негайно біжіть до лікаря». В кожної нозології різні симптоми – всі описати дуже важко.

Але хотів би звернути увагу на основне:  не нехтувати особистою гігієною,  звертати увагу на  культуру прийому їжі та заняття спортом — активний спосіб життя. Елементарне спостереження за своїм тілом та виділеннями : колір язика та його рельєф, кількість слини, колір шкіри та слизових, колір сечі та її кількість, кількість сечовипускань за добу, колір калу та його консистенція, особливо треба звертати увагу на виділення (сеча, кал в дітей до року та дошкільного віку.)

І не треба грішити на лікарів. Лікарі в нас гарні, професійні і відповідальні (ну, за деяким винятком). І ніяк не гірші, ніж були у минулі роки.

Навпаки, хто хоче вчитися, той має таку змогу набагато кращу ніж була років 10 тому,  тим паче  20-30 років тому. Кордони відкриті, можна їхати в приватній формі стажуватися за кордон, з розвитком інтернету доступні  англомовні джерела інформації, онлайн  курси . Раніше такого не було, лише бібліотеки… та друкована література.

З повагою,

Була Назар Степанович
Лікар хірург-ендоскопіст
Львівська обласна клінічна лікарня, хірургічне відділення №3

 

Інтерв’ю підготувала Н.Вітько.

 

Мнение автора может не совпадать с мнением редакции.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції