До уваги Юридична консультація

Лкарям індексації з/п не буде в цьому році

Нагадаємо, що у разі підвищення порогу індексу споживчих цін вище 103 відсотка, проводиться індексація заробітної плати.

Трошки законів та бухгалтерії.

Порядок індексації заробітної плати закріплений Законом України від 03.07.1991 р. № 1282-XII (у редакції від 06.02.2003 р. № 491-IV) «Про індексацію грошових доходів населення» та постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» з урахуванням внесених в неї змін (далі – Порядок).

На сьогоднішній день, як і було сказано вище,  індексація заробітної плати проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг індексації, який встановлено в розмірі 103 відсотка.

У зв’язку з тим, що за період з травня по жовтень 2016 року величина індексу споживчих цін перевищила встановлений поріг індексації у розмірі 103 відсотка, починаючи з грудня місяця заробітна плата працівників підлягає індексації .

Індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Частина заробітної плати, яка перевищує прожитковий мінімум, індексації не підлягає.

У зв’язку з тим, що з 1 грудня 2016 року підвищуються тарифні ставки (оклади) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери і ці підвищення для кожного працівника перевищують передбачувану суму індексації їх заробітної плати в грудні місяці в розмірі 64,0 грн. (1600 х 4,0%), індексація їх заробітної плати не провадиться.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції