Новини

Литва передасть Україні «гуманітарку» у вигляді протигрипозних препаратів, — МОЗ

Литва передасть Україні в якості гуманітарної допомоги протигрипозні антибіотики «Таміфлю» і «Реленза»

Про це на брифінгу повідомив в. о. начальника управління фармацевтичної діяльності МОЗ Тарас Лясковський.

«Що стосується традиційних противірусних протигрипозних препаратів та антибіотиків, ситуація абсолютно нормальна, більшість з цих препаратів виробляється вітчизняними виробниками. Забезпечена аптечна мережа, оптові компанії, і, безумовно, лікарні всіх регіонів. Стратегічний запас препаратів для лікування гострих респіраторних інфекцій («Таміфлю», «Озельтамівір», «Реленза», «Занамівір») перерозподілений 30 грудня і спрямований до регіонів. Орієнтовно мова йде про 2121 упаковку препарату «Таміфлю».

Вчора було проведено нараду з постачальниками цих препаратів, є домовленості з невідкладним постачання цих препаратів, близько 1100 упаковок препарату «Реленза» будуть готові до реалізації в понеділок, «Таміфлю» у міжнародній упаковці через тиждень-півтора буде в Україні. Також можливий імпорт «Релензи» у міжнародній упаковці. Особисто міністром Квіташвілі проведені переговори з урядами країн-членів ЄС, на сьогодні є домовленість з урядом Литви з постачання гуманітарної допомоги цих двох препаратів у необхідній кількості», — повідомив Лясковський.

Він також зазначив, що більшість упаковок препарату «Таміфлю», закупленого або отриманого в якості гуманітарної допомоги у 2009 році було утилізовано в 2013-2015 рр.

«Ті залишки, резервні запаси, які ми називаємо, 2120 упаковок, були закуплені за гроші державного бюджету з терміном придатності до серпня 2016. Вони перерозподілені у відповідності до заявок регіонів, і вже розвезено до регіонів, є стратегічний запас в лікарнях», — пояснив представник МОЗ.

Нагадаємо, за останніми даними МОЗ, в Україні в цьому році від грипу померли 25 осіб.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook