Новини

Лише половина медзакладів первинки уклали договір з НСЗУ на нове фінансування

Під час робочого візиту до Житомирської області, заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що лише у 6 областях 60% медзакладів первинки уклали договір з НСЗУ.

Фактичне зволікання з боку керівництва медзакладів призводить до затримки перехіду на нову систему фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом», через що сімейні лікарі, терапевти та педіатри не можуть отримати жодної копійки за підписані з пацієнтами декларації.

«22 млн українців обрали свого сімейного лікаря. 76% пацієнтів задоволені лікарями, яких обрали. А в 2019 році буде запроваджено електронні медичні документи: карта пацієнта, направлення до спеціаліста, рецепт і лікарняний», — П.Ковтонюк.\

МОЗ: 2019 році в усіх регіонах України мають запрацювати оновлені диспетчерські служби

Таким чином, більшість лікарів первинки вже б мали отримали якесь збільшення заробітної плати, але без договору з НСЗУ на постачання медичних послуг населенню – це неможливо. Вони вимушені працювати за своєю старою ставкою.

Крім того у МОЗ нагадують, що у 2019 році не передбачена медична субвенція для медичних закладів первинної ланки. Всі кошти на первинку будуть передані до НСЗУ, а ця структура фінансуватиме заклади охорони здоров’я з урахуванням підписаних декларацій.

Заступники Уляни Супрун отримали від 115 тисяч гривень зарплати за жовтень

Окремо у МОЗ оприлюднили дані за кількістю підписаних договорів між медзакладами первинної ланки та Національною службою здоров’я України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції