Новини

Лінчевський: МОЗ повністю забезпечила потреби населення у стентуванні

Линч_Медпросвита

МОЗ України продовжує впровадження план з боротьби проти серцево-судинних захворювань. Наразі за словами заступника міністра продовжується створення реперфузійних центрів та забезпечення стентами при гострому інфаркті міокарда.

«Якщо раніше в Україні було 100 маніпуляцій/стентувань на 1 млн населення, то зараз 220 на 1 млн населення, тобто стенти по “швидкій” тепер ставлять в два рази частіше, ніж раніше. І це показник, якого ми досягли за 1,5 роки роботи програми. В деяких регіонах — Одеса, Вінниця, Івано-Франківськ, Черкаси він досягає до 300 на мільйон, що фактично відповідає європейському рівню», — розповідає Олександр Лінчевський.

Зазначимо, що створення сучасних кардіоцентрів з ангіографами почалось ще на початку 2017 року. Тривалий час затверджувались проектні роботи та проводилась закупівля медичного обладнання, але вже у 2018 році у МОЗ офіційно повідомили про відкриття перших таких центрів.

ВООЗ: 650 тисяч осіб щорічно помирають від респіраторних захворювань в епідсезон

Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський зазначає, що при екстрених ситуаціях стентування відбувається безоплатно, а вимагання грошей за встановлення стенту вважається порушенням законодавства.

Комментировать

Нажмите для комментария