Новини

Лінчевський: Ми допрацьовуємо курс перенавчання фельдшерів на парамедиків

Будучи у Львові, замміністра Лінчевський розповів про парамедичну программу навчання, та курс перенавчання фельдшерів на парамедиків

Розмова журналістів в більшій частині стосувалася майбутнього екстренної медичної допомоги. Так, Лінчевський розповів, що на цей час чинна норма прибуття швидкої на виклик не працює, багато зловживань швидкої серед населення у якості таксі до найближчої лікарні та, як будуть вирішуватись всі питання в цій галузі.

Так, плануєтся створити значно більшу кількість підстанцій, професійний кол-центр з диспетчерами та набрати ще карет швидкої допомоги.

Окремо Лінчевський розповів про плани в селах. Можливо будуть створені підстанції між селами та містами, а може просто виставлятимуть карети на заправках, чи навіть у полі, проте екіпаж буде повинен витримувати чинні норми, та майбутні (йдеться про 8 хвилин на виклик).

Розповів замміністра і те, яке майбутнє у працівників екстренної медичної допомоги:

«Якщо лікар, фельдшер чи парамедик швидкої цілісінький день їздить від бабці з гіпертонією до бабці з температурою, він втрачає кваліфікацію. А тепер уявіть собі того медичного монстра, який катається від складного випадку до складного постійно. Тоді ми маємо суперспеціаліста, парамедика західного зразка, який є вершиною у невідкладній допомозі – це супермени. Тому допрацьовується курс перенавчання фельдшерів на парамедиків, розробляється окрема парамедична програма – для підготовки вузького фахівця, а не лікаря для всього-всього.»

Додамо від себе, що у планах МОЗу на швидку вже давно є переформатування лікарів та фельдшерів. Проте і цього разу Лінчевський не обмовився про терміни затвердження перенавчаннь.

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария