Новини

Лінчевський: Для розвитку трансплантології мають бути готовими лікарі та пацієнти

Лінчевський_Медпросвіта

На думку заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, розвиток трансплантології залежатиме саме від лікарів і пацієнтів, а не закону.

«Проблема запуску трансплантації в Україні не пов’язана з законом. Перш за все, до трансплантації повинна бути готовою спільнота – лікарі і пацієнти. Технічно трансплантацію можна виконувати і зараз, можна створити систему транспланткоординації. Окремі лікарі і окремі лікарні і зараз це роблять абсолютно легально, законно і дуже успішно», — заявляє Лінчевський.

Нагадаємо, що Комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради схвалив проект змін в законодавство з охорони здоров’я, трансплантацію органів і інших анатомічних матеріалів людини (№ 2386а-1). Наразі його рекомендовано внести в порядок денний сесії Верховної Ради для голосування вже у другому читанні.

Профільний комітет ВРУ підтримав зміни в законодавстві щодо трансплантації органів

«Ми не можемо змусити лікарів робити трансплантацію, ми можемо їм допомогти і захистити їх. Ми можемо створити умови. Те ж саме стосується пацієнтів – потенційних реципієнтів і потенціальних донорів. Ми не можемо змусити родичів підписувати згоду на вилучення органів, ми не можемо змусити людей становитись донорами», — вважає заступник Міністра охорони здоров’я.

Дійсно, експерти та ряд народних депутатів вже неодноразово повідомляли, що зміни в законодавство в питанні трансплантології в Україні несуть ризик створення чорного ринку органів. Тому було вирішено додати в законопроект пункт про «презумпцію незгоди», яка унеможливлює вилучення органів без відповідного дозволу, яку людина мусить залишити ще при житті.

«Ніхто не заважає кожні лікарні ввести своїм внутрішнім наказом посаду трансплант-координатора. Ми зі сторони уряду вже створили умови для того, щоб це можна було зробити. Далі повинні діяти клініки», — каже Лінчевський.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook