МОЗ має план продовжити зміни у медичній освіти, але якщо раніше це стосувалось лише студентів, то тепер зачепить і підготовлених лікарів
«Ми зробимо раціональним дипломне навчання, система буде орієнтуватися на досягненні конкретного результату. Йдеться і про визнання міжнародних курсів, і про визнання Україною курсів підвищення кваліфікацій, котрі читаються міжнародними організаціями і асоціаціями тут в країні», — розповідає заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.
Окремо треба нагадати, що намір передати профільним асоціаціям систему підвищення кваліфікації була вже давно, ще задовго до в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.
Як приклад можна привести асоціацію сімейних лікарів, яка вже давно ефективно співпрацює та допомагає ХМАПО впроваджувати дистанційне післядипломне навчання. Наприклад, вони проводять ряд курсів, на яких лікарі отримають невелику кількість потрібних балів.
Проте, у МОЗ планують також зробити більшість курсів вільними, за бажанням. Таким чином, на їх думку, буде автоматично створюватись «здорова навчальна конкуренція» серед міжнародних організацій, асоціацій та навчальних закладів, а також серед лікарів за кваліфікацію та знаннями.
«Ми хочемо зробити післядипломне навчання зручним, щоб лікарі мали можливість їхати на ті курси, які будуть цікаві лікарю, і вони будуть зараховуватися автоматично. Якісь речі будуть обов’язковими», — коментує Лінчевський.
Комментировать