На сьогоднішній день генна терапія має, як своїх прихильників, так і ярих супротивників. В Америці стався справжній переворот в методах лікування лейкемії у дітей.
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів в США (Food and Drug Administration, FDA) спільно з Пенсільванським університетом і однією великою фармацевтичною компанією вирішили зробити крок назустріч медицині майбутнього.
У виданні Associated Press було опубліковано інформацію про те, що від FDA було дано позитивну відповідь щодо застосування нового виду лікування лейкемії у дітей, в основі якого покладено механізми генної інженерії.
Що ж це за новий метод лікування і в чому його суть?
Даний метод лікування називається CAR-T. Його суть полягає в тому, що після певних модифікацій, клітини крові пацієнта атакують ракові клітини.
Як все відбувається?
Спочатку здійснюється забір клітин крові пацієнта, потім їх перепрограмують для знищення «поганих» клітин і створюють мільйони копій таких перепрограмованих клітин. Після того, як з клітинами крові всі необхідні маніпуляції закінчені їх повертають назад в організм до пацієнта. Після цього дані перепрограмовані клітини починають вести активну боротьбу з потрібним ворогом.
«Ми вступаємо на новий етап розвитку в медичних інноваціях з можливістю перепрограмувати власні клітини для атаки смертельного раку. Лікування за допомогою CAR-T буде коштувати 475 тис доларів, проте фармацевтична компанія Novartis Pharmaceuticals, зобов’язується не брати гроші з пацієнтів. »- прокоментував представник FDA Скотт Готтліб
Варто відзначити, що FDA схвалило застосування генної терапії для пацієнтів (від 3 — 25 років), з діагнозом гострий лімфобластний лейкоз.
Комментировать