Новини

Лікування онкохворих дітей є пріоритетом для української держави

15 лютого в Національному інституті раку відбулася прес-конференція з нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини за участі Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександри Павленко, завідувача науково-дослідного відділення дитячої онкології НІР, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України із спеціальності «Дитяча онкологія» Григорія Климнюка та директора НІР Олени Колесник.

Учасники прес-конференції зауважили, що лікування онкохворих дітей є пріоритетним питанням для держави.

«Для лікування онкохворих дітей з державного бюджету виділено 353 млн грн. На ці кошти ми здійснили закупівлю медичних препаратів та очікуємо отримати їх до кінця цього місяця», — заявила Олександра Павленко.

Перший заступник Міністра також наголосила на тому, що МОЗ України робить все можливе, аби процедура закупівлі препаратів для онкохворих відбулась в найкоротші терміни. Також не менш важливим є те, щоб всі закупівлі відбулися чесно і прозоро, що на 100% забезпечують міжнародні організації. За допомогою цього інструменту можна не тільки зекономити, але й закупити більше необхідних ліків для пацієнтів.

Як відомо, у листопаді 2015 року між МОЗ України та міжнародною організацією Crown Agents був підписаний договір, що передбачає закупівлю онкологічних та онкогематологічних препаратів, а також хіміопрепаратів, радіологічних препаратів та препаратів супроводу онкологічних хворих.

Завідувач науково-дослідним відділенням дитячої онкології НІР Григорій Климнюк розповів, що більш ніж 300 дітей з усіх регіонів України щорічно лікуються в Національному інституті раку: «Щорічно виконується близько 300 складних оперативних втручань, серед яких резекції печінки, гемігепатектомії, панкреатодуоденальні резекції, резекції нирок, кісток з ендопротезуванням, пластикою автологічними чи аллогенними трансплантатами. За останні роки, після впровадження сучасних підходів до лікування, виживаність дітей значно покращилась (при саркомі м’яких тканин — 58,6% (безрецидивна – 44,8%), при нейробластомі у групі високого ризику – 34%, саркомі Юїнга 42,5%, остеогенній саркомі — 79%, пухлині Вільмса (при термінах спостереження більше 5 років). Отримані результати наближуються до таких, що досягли провідні клініки Європейських країн».

Лікування у відділенні дитячої онкології НІР проводиться безкоштовно — медичними препаратами, закупленими за бюджетні кошти.

Читайте також: Олександра Павленко перевірила проведення вакцинації проти поліомієліту на Львівщині

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції