Вибір редакції Новини

255 українок скористалося послугою лікування безпліддя державним коштом

255 українок скористалося послугою лікування безпліддя державним коштом

З початку 2024 року 255 пацієнток скористалися безоплатною медичною послугою «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій» у межах Програми медичних гарантій (ПМГ). За даними НСЗУ, 71 пацієнтку було внесено в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) з діагнозом «вагітність» після того, як вони пройшли лікування за допомогою ДРТ.

В Україні з труднощами зачаття дитини стикаються 12–15% пар, які мріють стати батьками. Лікування безпліддя у жінок та чоловіків потребує використання допоміжних репродуктивних технологій, що для багатьох українських сімей часто є недоступним через дороговартісну медичну процедуру. Натомість пацієнти, яким діагностовано безпліддя, можуть скористатися безоплатною послугою лікування, а витрати покриє держава. Ставка за один повний цикл лікування безпліддя становить 60 324 грн. На цей напрям у бюджет на 2024 рік закладено понад 1,87 млрд гривень.

“Забезпечити демографічну стійкість — непростий виклик для країн у всьому світі. В Україні ситуація значно ускладнюється триваючою повномасштабною війною. Однак, попри все, держава продовжує впроваджувати системні рішення задля покращення демографічної ситуації. Зокрема, цьогоріч послуга з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій включена до програми медичних гарантій. Вона безоплатна для пацієнтів та відкриває нові можливості для сімей, які зіткнулися з труднощами в реалізації бажання мати дитину. На сьогодні понад 250 жінок у нашій країні вже скористалися послугою запліднення іn vitro. Сподіваємось, до кінця року ці показники зростатимуть, все більше українських родин, які потребують такого лікування, звертатимуться до законтрактованих медзакладів за сучасними і якісними послугами, завдяки чому на світ зʼявиться ще більше маленьких українців.” — Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя України

Безоплатну медпослугу «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій» надають 15 медзакладів у 7 областях країни, які уклали договори з Національною службою здоровʼя України (НСЗУ), зокрема, у Київській, Львівській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській, Рівненській та Чернівецькій.

Щоб отримати послугу жінка віком від 19 до 40 років має звернутися до акушера-гінеколога в спеціалізований заклад, який має договір із НСЗУ за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». Направлення для цього не потрібне. Лікар проведе обстеження, визначить показання до проведення ЕКО, а за необхідності скерує на консультацію до суміжних спеціалістів (терапевт, кардіолог, невропатолог, ендокринолог та ін.)

Після дообстеження акушер-гінеколог направляє пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму або у спеціалізованому багатопрофільному закладі, або у перинатальному центрі, або у закладі, який надає послугу ДРТ. Консиліум лікарів приймає рішення про наявність підстав для отримання послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.

Програма включає одну спробу стимуляції та два перенесення ембріона в разі наявності достатньої кількості ембріонів. У разі успішності процедури та народження дитини під час першого циклу ДРТ пацієнтка більше не може взяти участь в програмі, у випадку, якщо перший цикл не вдався, жінці дозволяється повторна спроба протягом року.

Список медзакладів, які уклали договори з НСЗУ за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій», можна знайти на сайті НСЗУ.

Комментировать

Нажмите для комментария