Новини

Ліки можуть подорожчати: 10% відсоткову постачальницько-збутову націнку скасують, а ціни будуть регулювати конкуренцією

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Відповідний проект постанови вже оприлюднено для громадського обговорення. На думку керівництва МОЗ, прийняття цієї постанови дозволить розширити асортимент лікарських засобів та зменшити тиск на бізнес.

Мова йде про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №955 «Щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби». Згідно з цією постановою лікарські засоби, які були закуплені за кошти державного бюджету повністю або частково, не можна було реалізовувати з націнкою більше ніж 10% від закупівельної вартості.

«Відсутність вирішення проблеми з ціновим регулюванням на медвироби призводить до обмеження конкуренції на ринку, зникнення в Україні якісних виробів медпризначення, виробів, необхідних для терапії орфанних хворих, скорочення надходжень до бюджету через втрату платників податків», — переконують у Міністерстві.

В той же час у пояснювальній записці до постанови відсутня інформація щодо контролю кінцевою вартості ліків, які були закуплені за кошти держбюджету та реалізовуються через аптечні мережі. Таким чином виникає ризик картельної змови і фактично українці замість конкуренції побачать значне подорожчання лікарських засобів, при тому, що згідно з результатами соціальних опитувань більше 50% українців не мають достатніх коштів щоб хворіти та купувати ліки в аптеках. Замість лікування доказовою медициною, яку так жваво пропагандують у МОЗ, більшість населення звертається до народної медицини.

Які стани вважаються невідкладними для ЦПМД? Пояснення МОЗ

До речі, як приклад можна привести рішення Кабінету Міністрів України з початку 2017 року припинити державне регулювання націнок на соціальні продукти харчування. До кінця 2016 року воно складало не більше 15% від вартості закупівельної ціни. Результат рішення Кабміну призвів до того, що звичайний український чорний хліб в середньому коштує на сьогодні 13-15 гривень, хоча раніше ціна не була вищою за 8-10 грн.

• Пацієнтам без декларацій лікар зобов’язаний надати допомогу у разі невідкладного стану. Пояснення МОЗ

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції