Новини

Лікарні самостійно розпоряджатимуться заробленими коштами, зможуть оптимізувати свою роботу і переглянути зарплати медиків.

медична реформа від МОЗ_медпросвіта

Процедура реорганізації триває близько 6 місяців. Тому  ухвалити рішення про автономізацію лікарень місцеві ради мають уже на найближчій сесії.

Нагадаємо, з 2018 року модель оплат за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» працює на рівні первинної медичної допомоги. Усі комунальні медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, вже мають договори з Національною службою здоров’я.

Досі заклади спеціалізованої допомоги фінансувалися з медичної субвенції. З 2020 року тут також запрацює модель фінансування Національної служби здоров’я.

Заклади отримуватимиуть оплати за надані медичні послуги в межах програми медичних гарантій (гарантованого пакету медичних послуг) за договорами з НСЗУ. Лікарні самостійно розпоряджатимуться заробленими коштами, зможуть оптимізувати свою роботу і переглянути зарплати медиків.

Пояснення МОЗ: Що буде з медзакладами, які не укладуть договір з НСЗУ

Зазначимо, що для нормального фінансування медичних закладів, установа має завчасно підписати договір з НСЗУ. В іншому випадку, робота закладу може бути зірвана, адже окремого фінансування на виплати заробітної платні, окрім коштів, отриманих від НСЗУ за надання медичних послуг населенню не передбачено у бюджеті 2020 року.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook