Новини

Лікарі внесли свої правки в нову систему професійного ліцензування під час консультацій з МОЗ

Врач_Медпросвіта

Перед впровадженням нової системи професійного ліцензування лікарів, МОЗ України провело консультаційні зустрічі з лікарями в усіх регіонах України, для збору правок в систему від медпрацівників.

Аналіз результатів публічних консультацій показав, що більшість лікарів вважають, що:

  • Обов’язковими вимогами для члена Ліцензійної ради є досвід лікарської практики, відсутність запису про доведене у суді кримінальне чи корупційне правопорушення, наявність вищої медичної освіти та громадянство України.
  • Умовою автоматичного продовження ліцензії лікаря має бути виконання вимог до безперервного професійного розвитку (БПР), у тому числі набір 50 балів БПР на рік, а також відсутність підстав розглядати питання про зупинення чи позбавлення ліцензії.
  • Підставою зупинення ліцензії з можливістю її подальшого продовження має бути: недостатня кількість балів БПР за звітний період, рішення клініко-експертної комісії (КЕК) чи суду, доведене порушення протоколів лікування або неналежного виконання професійних обов’язків.
  • Позбавити ліцензії можливо виключно за рішенням Ліцензійної ради або суду. Підставою для такої виключної санкції може бути недотримання  професійних стандартів та протоколів лікування, доведені внутрішнім розслідуванням ЛР або висновком КЕК, а також за рішенням суду.
  • П’ять років  є достатнім періодом для перехідного періоду.
  • Усі лікарі мають складати іспит протягом перехідного періоду.
  • Види освітньої діяльності, які зараховуватимуть лікарю як БПР, не повинні обмежуватись фахом лікаря, форматом заходу чи жодним іншим чином.

У МОЗ розповіли про нову систему професійного ліцензування лікарів в Україні

Комментировать

Нажмите для комментария