Перед впровадженням нової системи професійного ліцензування лікарів, МОЗ України провело консультаційні зустрічі з лікарями в усіх регіонах України, для збору правок в систему від медпрацівників.
Аналіз результатів публічних консультацій показав, що більшість лікарів вважають, що:
- Обов’язковими вимогами для члена Ліцензійної ради є досвід лікарської практики, відсутність запису про доведене у суді кримінальне чи корупційне правопорушення, наявність вищої медичної освіти та громадянство України.
- Умовою автоматичного продовження ліцензії лікаря має бути виконання вимог до безперервного професійного розвитку (БПР), у тому числі набір 50 балів БПР на рік, а також відсутність підстав розглядати питання про зупинення чи позбавлення ліцензії.
- Підставою зупинення ліцензії з можливістю її подальшого продовження має бути: недостатня кількість балів БПР за звітний період, рішення клініко-експертної комісії (КЕК) чи суду, доведене порушення протоколів лікування або неналежного виконання професійних обов’язків.
- Позбавити ліцензії можливо виключно за рішенням Ліцензійної ради або суду. Підставою для такої виключної санкції може бути недотримання професійних стандартів та протоколів лікування, доведені внутрішнім розслідуванням ЛР або висновком КЕК, а також за рішенням суду.
- П’ять років є достатнім періодом для перехідного періоду.
- Усі лікарі мають складати іспит протягом перехідного періоду.
- Види освітньої діяльності, які зараховуватимуть лікарю як БПР, не повинні обмежуватись фахом лікаря, форматом заходу чи жодним іншим чином.
У МОЗ розповіли про нову систему професійного ліцензування лікарів в Україні
Комментировать