Є думка

«Лікарі усе частіше обирають європейську зарплату й рівень соціальних гарантій»

За останні три роки кількість лікарів і медсестер, які вже покинули Україну сягнула декількох десятків тисяч. За прогнозами експертів тенденція продовжиться.

Все частіше, коли медики борються за свої права, з них роблять «захисників схем». От наприклад слова Костянтина Надутого.

«МОЗ каже: «Лікарі здирники-корупціонери», «медична мафія проти реформи».
Ми кажемо: Або системна й підтримана фінансами реформа, яка рівною мірою захистить і пацієнта і медпрацівника, або завтра тут буде ні з кого вибрати.»

Ще трохи, і скажуть, геть, ти корупціонер..

Лікарі виїжджатимуть за кордон і цього року, і в наступному. Поки, ряд країн Євросоюзу надає таку можливість. Наприклад Польща відмінила додаткову атестацію для медиків і тим самим значно облегшила процес працевлаштування. Чехія планує запуск програми по працевлаштуванню медсестер з України та країн СНД. Словаччина довгий час допомагала українським лікарям з працевлаштуванням (зараз в цій країні працевлаштуватись можна лише маючи величезну кіпу документів).

Окремо треба відзначити Білорусь, яка також залюбки бере на роботу українських медичних працівників пропонуючи заробітну плату від 300 доларів США.  Час від часу медсестри і лікарі з України їдуть до африканських країн. Можливість отримувати до 2000 тисяч доларів на місяць, безкоштовне житло та транспорт стають аргументом перед ризиком зараження величезною кількістю вірусів.

Що в той же час пропонує Україна?

Зарплата близька до 100 доларів для спеціалістів, ще менша у медсестер. Всяка вдячність на думку держслужбовців лікарям – це хабар, за який лікар може потрапити до в’язниці. Пояснення, що нема чим оперувати і перелік ліків, які потрібно пацієнту купити – це знову ж таки потенціальний термін…

До речі, в той же час держслужбовці з каналів телебачення запевняють, що все закуплено і є в медичних закладах. А те, що закуплено 2 штуки, а необхідно на рік 200 штук того чи іншого препарату – це деталі. Сьогодні ж взагалі стало нормою купляти ліки за державний кошт, які близькі к кінцю терміну придатності.

Умов для реальної роботи в країні майже не залишилось. А вони і не потрібні. Адже бюджет залишиться майже без змін. Більшість коштів і далі будуть йти на «Покращення» здоров’я нардепів, а не умов праці та надання медичної допомоги… Чи послуг?

І реальні зміни на фоні масового піару скорочення лікарів під видом оптимізації системи за законопроектом Супрун майже не помітні. Не помітні такі законопроекти, як 7065, які передбачають створення реального системи страхування здоров’я, збільшення бюджету на галузь та юридичний захист медпрацівників. Не помітні можливості автономізації та децентралізації, бо створять фінансового монстра, який буде розподіляти весь бюджет.

Тому-то лікарі і обирають можливість поїхати. Там, де працювати важко, але за це достойно заплатять, та не будуть робити з тебе «монстра-хабарника».

Комментировать

Нажмите для комментария