Вибір редакції Статті Сторінка редактора

Лікарі «за» Супрун! Комітет у відставку!

Мабудь найкраще стає зрозумілим, чи підтримують лікарі реформу, в той час, коли хтось починає тим змінам протидіяти. А саме так сприйняли лікарі заяви комітету ВР щодо вимог відставки пані Супрун.

Зрозуміло, що реформи викликають страхи та доволі різкі висловлювання з боку тих самих лікарів. І це цілком зрозуміло. З того часу, як «великі реформатори» начолі з Р. Богатирьовою почали руйнувати систему охорони здоров’я, cтан медицини в Україні системно погіршувався. Кожний новий міністр обіцяв золоті гори, а по факту — ніяких позитивних змін так і не відбулося.

 

Хіба є новою ідея розвитку первинної ланки, реімбурсація і референтні ціни на ліки? Хіба не чули ми раніше про страхову медицину? Та кожний про це говорив.

Чого далеко ходити — останній в.о., що передував пані Супрун, обіцяв вже с 1 серпня…  І тільки з приходом У. Супрун почалися конкретні кроки.

Чи все так, як нам би хотілось? Ні. Але 10 затвердженних проектів с боку Кабміну — це мало? А хто ініціював прийняття цих рішень? Саме так — Супрун та її команда.

Так, ми можемо сумніватись, недовіряти, суперечитись та висловлювати свої думки, але, на мою думку, це перший міністр, який, по перше, дійсно робить конкретні кроки, а по друге — не боїться оговорювати свої кроки з громадскістю. Раніше, як ми пам’ятаєте, все робилось тихенько — в кулуарах.

Але на жаль, У. Супрун — не чарівник з Смарагдового міста, а лише людина (хоча і доволі ініціативна). І є речі, які точно не в її силах подолати. Та і не в її компетенції.

По-перше — рівень економіки в державі.
Якщо ми, вибачаюсь, є державою з недорозвиненою (тобто зовсім розваленою) економікою, то не в силах пані Супрун іі підняти з колін. Тому, мабудь, питання щодо зарплатні та фінансування галузі — це не зовсім до неї.

 

По-друге,  всеохоплююча коррупція — це явище, котре ну ніяк не зможе подолати міністр охорони здоров’я.

А от вона міністра подолати зможе…

Ваш редактор,
Наталя Усенко

 

в

Комментировать

Нажмите для комментария