З впровадженням програми «Безкоштовна діагностика» на рівні амбулаторної допомоги очікуються суттєві зміни в роботі лікарів-спеціалістів. Кількість консультацій суттєво зменшиться.
Експерти вказують, що наразі велика частина лікарів-спеціалістів вже позабули про практику. Більше того, замість реального надання медичних послуг на амбулаторному рівні – лікарі-спеціалісти все частіше просто виписують пацієнтам ліки «з реклами». Тому вже цього року почнуться зміни в їх роботі.
«Послуги з програми “Безкоштовна діагностика”, такі як аналізи, інструментальні дослідження, будуть оплачуватися за кожну процедуру. Так ми будемо стимулювати медзаклади надавати конкретні послуги — де є обладнання або операція, і відмовлятися від просто «розмов» фахівців з пацієнтами», — коментують підхід у Міністерстві охорони здоров’я
Міністр охорони здоров’я розповіла коли зміняться зарплати медпрацівників у лікарнях
Наразі у МОЗ планують створити окремий бюджет для поліклінік, який буде направлено на оплату консультаційних послуг лікарів-спеціалістів на амбулаторному рівні. Таким чином, керівництво медзакладу з обмеженим бюджетом на консультаційні послуги зможе побудувати ефективну систему, в якій залишаться тільки ефективні лікарі-спеціалісти, які надають реальні медичні послуги, а не просто говорять з пацієнтом та виписують довідки.
«Менше консультацій, які нічим не закінчуються. Якщо консультація, наприклад, надається в рамках діагностичного обстеження або операції одного дня, то вона входить у тариф послуги. Якщо вас проконсультував, наприклад, гастроентеролог, і він зробив гастроскопію, то тариф буде визначений саме на гастроскопію, а консультація є частиною цієї послуги», — вказують експерти
При цьому, щоб отримати кошти до заробітної плати за проведення діагностичних послуг, лікар має сам її надати, а не просто направити до іншого лікаря.
Що буде відрізати психіатр або ендокринолог?