Выбор редакции Интервью специалиста Мысли вслух

Лікарі первинної ланки самі зацікавлені долучатись до реформ

Медпросвіта продовжує серію публкацій,в яких представники МОЗ відповідають на запитання наших читачів. Чому лікарі повинні бути зацікавлені в реформі, віповів замміністра П. Ковтонюк.

Принцип «гроші за пацієнтом» буде втілено – це неминуче. Але для того потрібен деякий час.

Ті які не готові — нічого страшного, їм прийдуть по старому гроші. І вони будуть ще якийсь час існувати по старому… Але то буде не довго.

Наведу на своєму прикладі. В мене приписка не в Києві. Вона в Житомирі. Це означає, що оцю медичну субвенцію на мене розподіляється туди, в Житомир. Тому що я числюся там в статистиці і вона там потім Житомирським управлінням охорони здоров’я розподіляється на цю поліклініку, де лежить моя карточка. І все.

 І потім роздається лікарям по тарифній сітці, по ставці. Незалежно від того, приходив я до них чи ні.

Ми ж переходимо на другу систему. Тепер я прихожу до реального лікаря, якого я обрав, всі документи заповнюються на моє ім’я. Я пишу до якого лікаря буду ходить, і тепер гроші по тарифу підуть цьому лікарю за конкретного мене. Підуть сюди, в Київ, де я живу. І цей лікар таким чином буде отримувати гроші за реальних людей, яких він має не по ставці, а по факту. Тобто скільки пацієнтів набрав, стільки і отримав. Так от, те місто, та область, які будуть готови перейти зі всіма своїми лікарями до нової системи, вони зможуть отримувати більше.

Реформа почнеться в містах які готові, там де хочуть бачити зміни.

А якщо Житомир, наприклад, не хоче працювати по новому?

Ось дивіться —  в декларації, яку я підписав з лікарем, є моє ім’я. Воно написано для того, щоб лікар отримав за мене гроші, а в Житомирській лікарні мене зі своїх списків викреслили. Ми повинні платити за одну людину один раз.

Після того, як люди підпишуть декларації, ті хто працює по-старому, на наступний період отримають грошей уже менше. Тому що частина людей вже пішла та обрала собі лікарів де інде.

І що їм залишиться? Підвищувати свою ефективність, намагатися стати кращими, щоб ті пацієнти, що залишились, пішли саме до них та принесли з собою гроші, що «йдуть за пацієнтом».

Кожному вигідно починати реформуватись. І ми хочемо не адміністративними механізмами це вводити, а економічними. Чиста мотивація. Хочете отримувати грошей – ми даємо таку можливість.

Не хочете – не робіть, але нічого не робити — це економічно не вигідно.

Комментировать

Нажмите для комментария

Мы на Facebook