Вибір редакції Думки вголос Інтерв'ю спеціаліста

Лікарі первинної ланки самі зацікавлені долучатись до реформ

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

Медпросвіта продовжує серію публкацій,в яких представники МОЗ відповідають на запитання наших читачів. Чому лікарі повинні бути зацікавлені в реформі, віповів замміністра П. Ковтонюк.

Принцип «гроші за пацієнтом» буде втілено – це неминуче. Але для того потрібен деякий час.

Ті які не готові — нічого страшного, їм прийдуть по старому гроші. І вони будуть ще якийсь час існувати по старому… Але то буде не довго.

Наведу на своєму прикладі. В мене приписка не в Києві. Вона в Житомирі. Це означає, що оцю медичну субвенцію на мене розподіляється туди, в Житомир. Тому що я числюся там в статистиці і вона там потім Житомирським управлінням охорони здоров’я розподіляється на цю поліклініку, де лежить моя карточка. І все.

 І потім роздається лікарям по тарифній сітці, по ставці. Незалежно від того, приходив я до них чи ні.

Ми ж переходимо на другу систему. Тепер я прихожу до реального лікаря, якого я обрав, всі документи заповнюються на моє ім’я. Я пишу до якого лікаря буду ходить, і тепер гроші по тарифу підуть цьому лікарю за конкретного мене. Підуть сюди, в Київ, де я живу. І цей лікар таким чином буде отримувати гроші за реальних людей, яких він має не по ставці, а по факту. Тобто скільки пацієнтів набрав, стільки і отримав. Так от, те місто, та область, які будуть готови перейти зі всіма своїми лікарями до нової системи, вони зможуть отримувати більше.

Реформа почнеться в містах які готові, там де хочуть бачити зміни.

А якщо Житомир, наприклад, не хоче працювати по новому?

Ось дивіться —  в декларації, яку я підписав з лікарем, є моє ім’я. Воно написано для того, щоб лікар отримав за мене гроші, а в Житомирській лікарні мене зі своїх списків викреслили. Ми повинні платити за одну людину один раз.

Після того, як люди підпишуть декларації, ті хто працює по-старому, на наступний період отримають грошей уже менше. Тому що частина людей вже пішла та обрала собі лікарів де інде.

І що їм залишиться? Підвищувати свою ефективність, намагатися стати кращими, щоб ті пацієнти, що залишились, пішли саме до них та принесли з собою гроші, що «йдуть за пацієнтом».

Кожному вигідно починати реформуватись. І ми хочемо не адміністративними механізмами це вводити, а економічними. Чиста мотивація. Хочете отримувати грошей – ми даємо таку можливість.

Не хочете – не робіть, але нічого не робити — це економічно не вигідно.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції