Новини

Лікарі первинки та спеціалізованої допомоги створили майже 24 млн медзаписів в електронній системі охорони здоров’я для 5 млн пацієнтів.

З 1 квітня 2020 року ведення електронних медичних записів є обов’язковим для всіх закладів, які мають контракт з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Зокрема, обов’язковим є внесення медичних записів про надання медичних послуг в амбулаторних умовах, про госпіталізацію, виписку зі стаціонару, записів про направлення та е-рецептів на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації.

Станом на 6 липня в ЕСОЗ для понад 5 млн пацієнтів створено майже 24 млн електронних медичних записів (ЕМЗ). 17 млн ЕМЗ здійснили лікарі первинної ланки, 6,7 млн — лікарі спеціалізованих закладів. Лікарі приватних клінік, а також ФОП створили 325 тис. е-медичних записів.

Наприклад, з 23,8 млн ЕМЗ 9,4 млн становлять епізоди. З них понад 8 млн — це епізоди з взаємодіями. Всього створено понад 10,6 млн таких взаємодій у межах епізодів медичної допомоги, 433 тис. обстежень (інформація щодо результатів спостережень, вимірюваних параметрів та інших характеристик пацієнта), 21 тис. процедур (проведені медичні інтервенції) та 476 тис. діагностичних звітів (це вид медичних записів, які створюються надавачами медичних послуг для того, щоб відобразити результати проведеної діагностики, або результати лабораторних досліджень).

За три місяці МОЗ збільшило кількість лабораторій для тестів на коронавірус з 3 до 69, а кількість тестів – з 300 до 14 000

Щодо динаміки створення ЕМЗ, то у квітні 2020 року в ЕСОЗ було загалом 3,4 млн ЕМЗ, а вже в червні 2020 — в три рази більше. Лідер за кількістю ЕМЗ Харківська область, де лікарі створили 3,6 млн електронних медичних записів. У Києві — понад 2,3 млн, на Дніпропетровщині — 2 млн. У розрізі закладів найбільше ЕМЗ створено лікарями Хмельницького міського ЦПМСД №2 — 266 тис., а також лікарями центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради, міської поліклініки №8 Харківської міської ради — 187 тис.

Комментировать

Нажмите для комментария