Новини

Лікарі отримуватимуть бали для підвищення кваліфікації від Британського медичного журналу

МОЗ України оголосило про старт «Навчальної ініціативи в сфері підвищення кваліфікації» за підтримки «BMJ». Таким чином вводять доказову медицину.

Прокоментував ініціативу заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

“Лікар – це та професія, де вчитися і вдосконалюватися необхідно протягом усього свого життя, адже лікар вчиться стільки, скільки працює. Однією з форм такого навчання є самостійний безперервний професійний розвиток, у тому числі і через навчання на платформі Британського медичного журналу – одного з найстаріших медичних журналів у світі. Відтепер українські лікарі також отримають доступ до цього потужного ресурсу з доказовою сучасною інформацією. МОЗ України наразі працює над низкою нормативних документів, для того щоб, це навчання офіційно враховувалося як післядипломна освіта, і ті оцінки, які виставлятиме Британський медичний журнал, зараховувалися українським лікарям”.

В першу чергу треба відмітити, що український МОЗ співпрацює з Британським медичним журналом вже тривалий час, але співпраця була досить обмеженою і не мала ніяких мотивуючих інструментів для пригортання уваги українських медичних працівників. Саме тому, вірогідніше за все, МОЗ вирішило долучити «BMJ» до української системи підвищення кваліфікації.

“Уже сьогодні українською мовою доступно 285 тем та 89 навчальних модулів з різних галузей медицини. Програма розрахована на практикуючих та мотивованих лікарів, особливо на молодих фахівців. До грудня 2017 року три тисячі українських лікарів отримають доступ до ресурсу, а у подальшому є можливість залучити до цієї Навчальної ініціативи – до 16 тис. лікарів” – зазначила Олена Новичкова, керівник групи впровадження Навчальної ініціативи Британського медичного журналу в Україні.

Окремо треба підкреслити, що сьогодні МОЗ намагається впроваджувати доказову медицину у вигляді протоколів країн Європи та Америки. Саме за протоколами які базуються на доказовій медицині легше за все прорахувати тарифи на надання медичних послуг. Без цього, запуск страхової медицини майже неможливий.

Втім, підхід МОЗу вже активно критикують і не без обґрунтування. Так, Костянтин Надутий, як заступник голови правління Українського лікарського товариства вважає, що МОЗ просто відмовилось від адаптації закордонних протоколів. А без адаптації протоколи країн Європи, США чи Канади не відповідають дійсності української СОЗ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції