Новини

Лікарі мають укласти нові трудові договори із збільшеною зарплатнею на первинці

Зарплатня лікарів_гроші_монети_медпросвіта

В.о. міністра Уляна Супрун пояснила, що медзаклади мають укладати колективні або одиничні договори із збільшеною зарплатнею, враховуючи кількість пацієнтів.

«Так не повинно бути. Повинен бути новий трудовій колективний договір або договір з окремими лікарями. І навпаки – повинно бути збільшення зарплатні, а не пониження! В кожному закладі мають самостійно обирати, як вони будуть підписувати договір зі своїми співробітниками. Тому що вони (медичні заклади первинної ланки – ред.) тепер – незалежні комерційні підприємства», — запевняє Уляна Супрун.

Наразі відомо, що керівництво деяких медичних закладів на первинці або не уклали нові договори з медичним персоналом, або збільшене фінансування за новою системою «Гроші йдуть за пацієнтом», використовують по-своєму. Наприклад, своїм сімейним лікарям, терапевтам чи педіатрам замість збільшеної ставки надають преміальні. Або взагалі додаткові кошти за декларації з пацієнтами направляють на інші потреби.

Супрун: За 4 роки в Україні зафіксовано 543 злочини проти життя медпрацівників. 3 померли

Сама очільниця МОЗ обіцяє в найкоротший термін вирішити це питання через створення типового договору.

«Ми розроблюємо типовий договір, який буде базуватись на стажі роботи лікаря, на кількості підписаних ним декларацій, на навантаженні. З часом в закладах самостійно зможуть вирішити, як це робити, але з самого початку змін потрібно надавати більше інструкцій», — пояснює Уляна Супрун.

НСЗУ сплачуватиме лікарням за проліковані випадки за встановленими тарифами

Комментировать

Нажмите для комментария