Новини

Лікар: МОЗ необхідно роз’яснювати ризики використання вакцин, а не лікарям

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

На думку головного лікаря Запорозької багатопрофільної лікарні VitaCenter Андрія Маляренко, саме МОЗ повинно взяти на себе відповідальність за наслідки вакцинації.

Нагадаємо, що в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун запропонувала Верховній Раді посилити відповідальність для батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей. Також в МОЗ переконані і навіть напрацювали ряд змін в законодавстві, щодо посилення відповідальність за видачу або купівлю фальшивих довідок про проходження вакцинації.

Маляренко впевнений, що в першу чергу відповідальність за вакцинацію в країні повинно взяти на себе Міністерство охорони здоров’я. МОЗ необхідно детально роз’яснити батькам всю необхідність та ризики вакцинації, щоб вони розуміли, чому від них можуть вимагати відповідальність відмову від вакцинації.

«Необхідно посилювати роз’яснювальну роботу, а вже потім впроваджувати відповідальність за відмову від щеплень. Якщо батьки візьмуть цю відповідальність на себе, це означатиме, що вони готові зіштовхнутись з можливими ризиками», — впевнений Андрій Маляренко.

Супрун просить посилити покарання за відмову від вакцинації через зріст летальних випадків

В той же час, ряд експертів впевнені, що ті зміни, які нібито готують у МОЗ, не є необхідними. Скоріше в Міністерстві замість того, щоб збільшувати рівень вакцинації та займатись прийнятою у Верховній Раді реформою, вирішили проявити активність там, де необхідності в цьому немає.

В МОЗі хочуть перевчити водіїв на медробітників і створити додаткові бригади парамедиків

Юристи з медичного права переконані, що ті закони, які діють сьогодні дозволяють притягати до відповідальності в разі необхідності за фальшиві довідки та інше.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції