Новини

Ліцензійні умови не можуть собою закрити всі існуючі прогалини в законодавстві, — Олександра Павленко

23 вересня 2015 року розпочала роботу група з розроблення ліцензійних умов діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, відповідно до Наказу МОЗ України №41-Адм від 21.09.2015 року.

Засідання відбулися під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров’я Олександри Павленко, за участі представників МОЗ України, Держсанепідемслужби міста Києва, АМКУ, Федерації роботодавців України, Національної академії медичних наук України, ТОВ «Медичний центр «Гемафонд», Київської клінічної лікарні №4, Державної регуляторної служби України, ДУ «Інститут молекулярної біології та генетики Національної академії медичних наук України», ТОВ «Інститут клітинної терапії», Асоціації банків пуповидної крові, інших тканин і клітин людини, Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України, Центру клітинних та молекулярних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія», ТОВ «Центр Ембріології тканин «ЕмСелл», ДУ «Інститут генетичної та тканинної медицини Національної академії медичних наук України», Медичної компанії «Ilaya».

На засіданні робочої групи було запропоновано розглянути проект ліцензійних умов діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, який було розроблено фахівцями МОЗ України. Проект вирішено взяти як базовий з метою доопрацювання.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко підкреслила, що Міністерство налаштоване на співпрацю з фахівцями та експертами цього напрямку.

«МОЗ України зацікавлений в тому, щоб для отримувачів ліцензій нові умови ліцензування були зрозумілими, прозорими, працювали на покращення якості послуг, розвиток ринку, а не обмежувати його для існування окремих гравців. Нам потрібно, щоб представники медзакладів, які увійшли та ще долучаться до робочої групи, відкрито висловлювалися щодо проблем та способів їх розв’язання та поділилися своїм баченням необхідних змін. Прошу лише врахувати, що ліцензійні умови не можуть собою закрити всі існуючі прогалини в законодавстві. Також потрібно зважити на специфіку ліцензійних умов для банків крові. Умови повинні сприяти виходу на ринок нових суб’єктів. Але водночас ми не повинні спрощувати їх настільки, щоб цим видом діяльності змогли займатися хто завгодно», — зауважила Олександра Павленко.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook