Новини

З 24 по 30 квітня проходитиме Всесвітній тиждень імунізації

Розрізняють основні види імунізаці - планову (загальну або вибіркову), за епідемічними показаннями та рекомендовані щеплення. Планова загальна імунізація проводиться всьому населенню, яке досягло відповідного віку за відсутності клінічних протипоказань. Планування вибіркових щеплень проводиться з урахуванням контингентів, які підлягають імунізації, та конкретної епідемічної й епізоотичної ситуації

У період з 24 по 30 квітня триватиме Всесвітній тиждень імунізації. Цього року він пройде під гаслом «Ліквідувати прогалини в імунізації».

Метою Всесвітнього тижня імунізації, який проводиться в останній тиждень квітня, є сприяння використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб. Імунізація рятує мільйони життів і широко визнається як один із найбільш успішних і економічно ефективних заходів втручання у світі.

Існують різні засоби захисту від неприємної перспективи «підхопити» інфекцію. Одним із них є імунізація, тобто підвищення імунітету людини.

Імунізація з латнської означсає — вільний, звільнений від будь-чого. Імунізація визнана найефективнішим захистом від інфекцій. Вона полягає у введенні заданого антигену в неагресивній формі, але в імуногенних дозах для індукції захисної імунної відповіді та формування імунної пам’яті. Імунізація забезпечує активну та пасивну біологічну стійкість до певних інфекційних захворювань.

Читайте також:  Науково-практична конференція з міжнародною участю «Всесвітній тиждень імунізації»

Комментировать

Нажмите для комментария