День в історії Новини Яндекс.Новости

9 квітня: Хто винайщов НПВП?

9 квітня є днем народження видатного лікаря та вченого — Грегорі Гудвіна Пінкуса (9 квітня 1903 — 22 серпня 1967), завдяки дослідам якого світ дізнався про пероральні протизаплідні таблетки.

Грегорі Гудвін Пінкус

Гормональну біологію і стероїдні гормони Гудвін розпочав ретельно досліджувати ще на початку своєї кар’єри. Серед перших успіхів лікаря було екстрапоральне запліднення у кроликів у 1934 році.

У 1944 році Гудвін стає одним із співзасновників Вустерского фонду експериментальної біології.

У 1951 році Маргарет Сенгер, посприяла тому, щоб лікар отримав невеликий грант від Федерації планування сім’ї на пошук прогестіна, який міг би стати засобом пероральної контрацепції. Після чого Гудвін почав проводити дослідження в області гормональної контрацепції.

Грегорі Гудвін майже весь свій час знаходився в дослідницьких лабораторіях, проводячи експерименти. І вже через рік після отримання гранту вчений виявив два стероїдних компонента, виділених з кореня дикого мексиканського ямсу, які могли пригнічувати овуляцію у піддослідних тварин. Згодом ці відкриття були використані фармацевтичними компаніями для отримання і очищення прогестинів та естрогенів з рослинної сировини.

Саме після такої низки подій, Гудвін працюючи спільно з фармацевтичною компанією «Джі.Ді.Сил» розпочинає перше випробування своїх протизаплідних препаратів на людях.

Добровольцями стали пацієнтки лікаря Джона Рока, а саме жінки які страждали від безпліддя. З даною категорією жінок експерименти проводилися протягом року.

І лише у 1956 році розпочинається випробування протизаплідних таблеток на жінках, які були здатні до дітородіння. Даний експеримент проводився в Пуерто-Ріко, через те, що на більшій частині території Америки в той час продаж засобів контрацепції була поза законом.

Результати проведених експериментів серед двох категорій жінок довели безпечність та дієвість даної групи препаратів.

У 1957 році FDA дала дозвіл на виробництво протизаплідних таблеток для обмеженого використання. А вже через три роки фармацевтична компанія «Джі.Ді.Сил» отримує ліцензію на виробництво першого перорального контрацептиву Еновід, який потрапляє в категорію ліків для вільного доступу.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook